BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraları Yasaklamaya Hazırlanıyor!

Hindistan kripto paraları yasaklamak için kolları sıvadı.

Hindistan hükümetinin yeni yasa tasarısına göre devlet tarafından çıkarılmayan tüm kripto para birimleri yasaklanacak.

“Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası” olarak çıkarılan tasarı kanunlaşırsa, bunun ülkede patlama yaşayan kripto endüstrisine büyük bir darbe indireceği düşünülüyor.

Hindistan’da bir mahkeme yasaklayıcı herhangi bir kanun bulunmadığından bahisle kripto para birimlerinin yasal olduğunu ilan etmişti. Bunun üzerine Hindistan merkezli kripto para borsaları ve işletmeleri meşruiyet kazanmış ve büyük bir talep patlaması yaşamıştı.

Mahkeme kararında Hindistan Merkez Bankası’na kripto para birimlerini baskılayan ve kısıtlayan önlemlerini bu konuda kanuni bir yasaklama gelene kadar geri çekmesini emretmişti.

Bu konuda yasal bir düzenleme oluşturmadan mücadele edemeyeceğini anlayan Hindistan hükümeti yasaklama için kolları sıvadı. Yeni bir yasal düzenlemeyle yasaklama yolunun seçilmesi Mahkeme kararını da etkisiz bırakacağından, Hindistan için en mantıklı yol olarak görülüyor.

Bu kanunun çıkarılmasında temel neden Hindistan Merkez Bankasının çıkaracağı resmi dijital paranın yaygınlaştırılmasını ve tekelleşmesini sağlamak gibi görünüyor. Yasak Bitcoin ve özel kripto para birimlerini kapsıyor. Tasarının amacı şu ifadelerle açıklanıyor;

“Bu tasarının amacı, Hindistan Merkez Bankası tarafından ihraç edilecek resmi dijital para biriminin oluşturulması için kolaylaştırıcı bir çerçeve oluşturmak. Tasarı ayrıca Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamaya çalışıyor; ancak, kripto para biriminin temelini oluşturan teknolojiyi ve kullanımlarını desteklemek için belirli istisnalara izin veriyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu