binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerHindistan, Bitcoin düzenlemeleri konusunda hala yetersiz!

Hindistan, Bitcoin düzenlemeleri konusunda hala yetersiz!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hindistan’da ülkede birçok insan kripto para sahibi olmak ve parasını bu şekilde değerlendirmek istemesine rağmen hiçbir adım atılmaması ve hükümetin gelecek Eylül ayında kesin etkili kararlar alacak olduğunu resmi olarak açıklaması ülkede 1 ay içerisinde neler olacak olduğunun daha fazla merak edilmesine sebep oldu.

Hazine, hükümet ve Anayasa Mahkemesi arasında devam eden süreçte Anayasa Mahkemesi ve hükümetin kripto paralara tamamen karşı olduğunu ve bunu zaman zaman belli ettiği, zaman zaman ise belli etmemeye çalıştığı belirtilirken, ülkede hükümetin bu şekilde ifade sunmasının bir farklı sebebinin hala geçerli olan ve dünyanın en fazla rüşvetinin devam ettiği ülke olarak bilinen Hindistan’da kripto paralar aracılığı ile rüşvet vererek başarılı bir gizlenme süreci yürütülmesine katkı sunabilecek olduğu endişesinden yana olduğu belirtiliyor.

Ülkede kripto para kullanımı çok fazla yaygın olmadan hemen acil yasaklar uygulayarak vatandaşların korkmasını ve bir daha kripto para kelimesini dahi ifade edemez hale gelmelerini isteyen Hindistan resmi yöneticilerinin ülkede kripto paraların daha yaygın hale gelmesi durumunda işin içinden çıkılamaz sorunlar ve ülkede daha fazla rüşvet ve sorunlara sebep olacağından endişe ettikleri iddia ediliyor.

Vatandaşlar ise tam tersini istiyor

Hintli vatandaşlar ise kripto paralar konusunda hükümetin belirli bir takım ”saçma” sebepler ile kripto paraları engellemesinin izin verilmemesi gerektiğini ve Anayasa Mahkemesi’nin buna hakkı olduğunu ifade ederek yasal düzenlemelerin kendilerinden yana olmasını ve asla olumsuzluk içermemesi gerektiğini düşünüyor.

Bazı Hintliler ise şirketler dahil birçok hükümet kurumunda casusluk ve benzeri bir takım vakaların kripto paralar aracılığı ile gizlenebilecek olduğunu, tamamen yasaklanmasının dahi ülkede mümkün olamayacak olduğunu ifade ediyor. Soğuk savaş içerisinde olan Pakistan ve Hindistan yıllardır devam eden savaşta birbirlerine karşı her kozu kullanırken her 2 ülkeninde birbirine karşı nükleer güç geliştirmesi ve olası savaşlar durumunda casusluk yapacak milyonlarca farklı ajana sahip oldukları biliniyor. Hindistan nüfusu ve ekonomisi ve ABD’nin desteği ile Pakistan’a göre daha fazla modern ve daha fazla gelişmiş. Pakistan ise daha az gelişmiş bir ülke olarak tanınıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail