HaberlerKripto Para

Hindistan Kripto Para Tasarısı Ertelenebilir!

Hindistan'da kripto para belirsizliği devam ediyor.

Kripto para birimleri konusunda kafası karışık olan Hindistan hükümetinin bu konuda nasıl bir adım atacağı halen belirsizliğini koruyor.

Zira Bloomberg’in haberine göre, Hindistan hükümetinin kripto para birimleri ile ilgili sunduğu yasa tasarısı ertelenebilir.

Bloomberg’in kaynakları, Hindistan hükümetinin tartışmalı kripto para tasarısı üzerindeki çalışmalarını henüz tamamlayamadığını ve 23 Aralık’ta son kez yapılacak olan parlamento toplantısına kadar çalışmaların yetişmesinin mümkün görünmediğini belirtti.

Yerel haber kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Hindistan Merkez Bankası kripto para birimlerinin yasaklanmasını savunurken Hindistan hükümeti sert ve katı kurallar çerçevesinde düzenlenme yapılmasını düşünüyor.

Hindistan Parlamentosu geçtiğimiz aylarda web sitesinde yaptığı bir açıklamada, hükümetin sunduğu kripto tasarısının, Hindistan Rezerv Bankası (RBI) destekli bir dijital para birimi için bir çerçeve oluşturmayı hedeflendiğini belirtti.

Açıklamada ayrıca “tasarı, Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçladı, ancak kripto para biriminin altında yatan teknolojiyi ve kullanımlarını teşvik etmek için belirli istisnalara izin veriyor.” denildi.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ise “Hindistan hükümetinin Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıma planı yok.” diyerek kripto para birimlerinin Hindistan’da kabul edilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

İlgili Haber
Hindistan Maliye Bakanlığı'ndan Yeni Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu