BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan Maliye Bakanlığı’ndan Yeni Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması!

Hindistan Merkez Bankası CBDC çalışmalarına devam ediyor.

Hindistan’daki Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacağı bilmecesi henüz cevabını bulamadı.  Bir yasaklama olup olmayacağı tartışmaları devam ederken bugün gerçekleşen Parlamento toplantısında Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Bitcoin ile ilgili sorulan sorulara cevap verdi.

Bitcoin’in Hindistan hükümeti tarafından yasal para birimi olarak tanınıp tanınmayacağı sorusuna Maliye Bakanı Sitharaman “Hindistan hükümetinin Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıma planı yok.” dedi.

Bakan Nirmala Sitharaman ayrıca hükümetin Bitcoin işlemleri ile ilgili herhangi bir veri toplamadığını da ekledi.

Maliye Bakanının bu açıklamaları hükümetin önerdiği ve Hindistan Parlamentosunun kış oturumunda tartışılacak olan “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası Düzenlemesi” tasarısını destekler nitelikte.

Zira hükümetin sunduğu tasarıya göre, tüm özel kripto para birimleri yasaklanacak ancak sadece bazı kripto para birimleri temeldeki teknolojinin tanıtılması ve kullanımının teşvik edilmesi için yasaklardan istisna tutulacak.

Hükümetin sunduğu kripto tasarısı, Hindistan Rezerv Bankası (RBI) destekli bir dijital para birimi için bir çerçeve oluşturmayı hedefliyor. Bu bağlamda RBI bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) aşamalı olarak uygulanması üzerinde çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar kapsamında ise 2022’de bir CBDC pilot testi yapılması planlanıyor.

Hindistan cephesinde yaşanan kripto para tartışmaları çerçevesinde geçtiğimiz günlerde Hindistan’da bulunan bir CNN muhabiri de hükümetten gelen bilgilere göre Bitcoin ve kripto paralara yönelik tam bir yasaklamanın olmayacağı ancak katı düzenlemeler geleceğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Hindistan Bitcoin'i Yasaklamaktan Vazgeçti!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış Zafer TERKOĞLU

Hindistan başkanı gitsin götünü taşa silsin sidikli pis herif ((afedersiniz)…BİR AY SONRA ” REGÜLASYONLAR VE VERGİLENDİRME KONUSUNDA İKNA OLURSAK KABUL EDECEĞİZ ” derse gider bu herifin suratına tükürürüm…


Başa dön tuşu