BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Hindistan Bitcoin’i Yasaklamaktan Vazgeçti!

Hindistan'ın kafası karışık. Bitcoin yasaklanacak mı? Yasaklanmayacak mı?

Bitcoin yasakları denilince Çin’den sonra akla ilk gelen ülke Hindistan. Pek çok kez kripto para birimlerine yönelik sert eleştirileri ile gündeme gelen ülkede Bitcoin yasaklanacak mı? Soruları tartışılmaya devam ederken, yüreklere su serpen bir açıklama geldi.

Hindistan’da bulunan bir CNN muhabiri, hükümetin yeni kripto para yasa tasarısı ile kripto para birimlerini yasaklamayacağını, ancak buna yönelik bazı düzenlemeler getirmeyi planladığını aktardı.

Elde edilen bilgilere göre, yeni yasa tasarısında Bitcoin ve kripto paralar bir varlık sınıfı olarak tanımlanacak. Bu noktada kripto paraların emtia statüsüne sokulmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.

Bir süre önce, hükümete yakın kaynaklara atıfta bulunularak aktarılan haberlerde kripto para birimlerinin yasaklanabileceği belirtilmiş ve Hindistan’da panik satışlar artmıştı. Ancak son çıkan haberlere göre Hükümetin Bitcoin’i yasaklamaktan ziyade düzenleme iradesi ön plana çıkıyor.

Hindistan hükümetinin toptan bir satış yasağı yerine, kripto paraların yasadışı kullanımı ile mücadeleye yöneleceği ve ülkedeki KYC/AML mekanizmalarının işlevselliğini artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Bu noktada kripto para birimlerinin yasadışı kullanımının önüne geçmek için katı önlemler alınması, toplu bir yasaktan çok daha faydalı görülüyor.

CNBC’nin Squawk Box Asia programında konuşan Hindistanlı bir borsa yöneticisi “Hükümetten aldığımız mesaj ve algılara göre bir tür düzenleme arayışı olduğunu görüyoruz. Katı bir düzenleme gelecek ancak bu tam bir yasak değil.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu