HaberlerKripto Para

Hindistan: “Kripto Paralar Hala Gri Alanda!”

Ülkenin finans sekreteri kripto paraların yasa dışı kabul edilmediğini söyledi.

Kripto para ile ilgili düzenlemelerin ileri bir tarihe bırakıldığı Hindistan’da dün Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman tarafından sunulan bütçede kripto para işlemlerinden %30 oranında vergi alınacağı açıklandı.

Kripto para işlemlerine getirilen vergi zorunluluğunun ülkede kripto paraların yasaklanmayacağının göstergesi olarak yorumlandı.

“Kripto Paralar Gri Alanda”

Kripto paraların Hindistan’da yasa dışı kabul edilmediğini ancak belirlenen düzenlemeler çerçevesinde kullanılabileceğini hatırlatan finans sekreteri TV Somanathan verdiği röportajda kripto para birimlerinin “gri alanda” kalmaya devam ettiğini söyledi.

Somanathan, kripto para işlemleri ve ödemeleri için getirilen vergilendirmenin ülkede at yarışlarından, bahislerden ve diğer spekülatif işlemlerden elde edilen kazançlar için var olan vergilendirme rejimine benzer olacağını belirtti.

Ülkede kripto para birimleri ile ilgili düzenlemelerin halen belirsizliğini koruduğunu söyleyen Somanathan şu anda odak noktasının vergilendirme konusu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kripto varlıklar şu anda ne yasadışı ne de teşvik ediliyor. Yani bir çeşit gri alandalar. Yasadışı değiller. Demek istediğim, Hindistan’da kripto varlıkları almak veya satmak yasa dışı değil.

Ancak kripto para işlemleri volatil yapıları nedeniyle finansal piyasa işlemleriyle aynı oranda değil, spekülatif işlemlerle aynı oranda vergilendiriliyor.”

Finans direktörü Somanathan son olarak Hindistan’da kripto para düzenlemelerinin yayınlanmadan önce uluslararası kripto para düzenlemelerini inceleyeceklerini de belirtti.

İlgili Haber
Hindistan'da Kripto Vergisi Oranları Netleşti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu