Kripto HaberleriHaberlerHindistan'da Kripto Vergisi Oranları Netleşti!

Hindistan’da Kripto Vergisi Oranları Netleşti!

Takip et

Hindistan, 2022-23 mali yılı için uzun zamandır merakla beklenen kararı sonunda verdi. Buna göre herhangi bir sanal dijital varlığın devrinden elde edilecek her türlü gelirin %30 oranında vergilendirileceği belirtildi.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman tarafından bugün sunulan bütçede, söz konusu verginin %30‘luk sabit bir oranda olacağı açıklandı.

Muhasebe firması AKM Global’in ortağı Amit Maheshwari, varlıkların devrinin genellikle satış, takas ve vazgeçme anlamına geldiğini söyledi. Maheshwari’ye göre bu netlik korkulduğunun aksine ülkede kripto paraların yasaklanmayacağının da en belirgin göstergesi oldu. Maheshwari ayrıca

Bu çok önemli bir gelişme çünkü bu dijital varlıklara yatırımı meşrulaştırmak olarak görülebilir.

dedi.

Maliye Bakanı Sitharaman ise kripto işlemlerinin büyüklüğü ve sıklığının kripto için belirli bir vergi rejimi sağlamayı zorunlu hale getirdiğini ifade etti.

Ülkede kriptoya uygulanan yüksek vergi oranının haricinde kripto gelirlerinde satın alma maliyeti dışında herhangi bir kesinti olmayacağı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Öte yandan Maheshwari, kripto kazançların nasıl hesaplanacağının belli olmadığını, konuyla ilgili bazı belirsizliklerin hala devam ettiğini de söyledi. Ayrıca dijital rupinin 2022-2023 mali yılında (nisan ayında) canlı hataya geçeceği de ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları