Kripto HaberleriBitcoinHindistan Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yerel bir medya kuruluşunun haberine göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto paraların temelinde yatan bir değer bulunmadığını düşündüğünü yineledi.

Das, kripto varlıkların ülkenin finansal sistemini “ciddi bir şekilde baltalayabileceğine” inandığını söyledi.

Ülkenin merkez bankası başkanı, Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki bu görüşlerini desteklemek için piyasada yaşanan son düzeltmeye işaret etti.

Das, kripto paralar konusunda merkez bankasının Hindistan hükümetiyle aynı görüşte olduğunu vurguladı.

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları kripto paralara karşı sert tutumlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta İsveç Riksbank Bitcoin’in para olmadığı açıklarken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde kripto paranın değersiz olduğunu iddia etmişti.

İlgili Haber
Ünlü Kripto Para CEO'su Hindistan Hükümetine Regülasyon Çağrısı Yaptı!

Hindistan’da Regülasyon Belirsizliği Sürüyor

Geçtiğimiz ay Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin kripto paralar konusundaki mevzuatının tamamlanmasının daha fazla zaman alacağını açıklamıştı. Bakan, kripto varlıkların temelini oluşturan teknoloji olan Blockchain’in umut verici potansiyelinin farkında olduğunu da ifade etmişti. Sitharaman ayrıca kripto varlıkların kara para aklama gibi kötü amaçlar için kullanılabileceğinden de bahsetmişti.

Hindistan’ın kripto para birimlerini regüle etme yaklaşımı geçtiğimiz günlerde IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva’dan övgü almıştı.

Hindistan’da sektörün nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda hala bir fikir birliği yok. Şubat ayında merkez bankası yetkilisi T. Rabi Sankar, kripto paralara genel bir yasak getirmenin “en uygun” seçim olacağını iddia etmişti.

Ülkenin en büyük kripto borsalarından biri olan CoinSwitch CEO’su, kısa bir süre önce ülkede regülasyon çağrısı yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları