fbpx
Haberler

Hindistan Rezerv Bankası: Anayasa Mahkemesi bu yasaklara karışamaz!

Hindistan Rezerv Bankası (RBI) yayınladığı son belge ile birlikte ülkede Anayasa Mahkemesi’nin kendi aldıkları kripto para yasaklarına karışma yetkileri olmadığını iddia etti. Kripto paralar konusunda yasaklar uygulayan ve hükümetten destek gören Hindistan Rezerv Bankası (RBI), bu konu hakkında ülke içerisinde sık tepki çeker hale gelmesine rağmen geri adım atmayarak yatırımcılara zor günler yaşatıyor ve uyguladığı yasaklar ülkede ”diktatör yasaklar” olarak değerlendiriliyor.

Anayasa Mahkemesi ise bu yasakların derhal kaldırılmasını, bunun yasal bir dayanağının olmadığı üzere hükümetin istekleri doğrultusunda adım atılmasının insan hakları ve ülke yasalarına aykırı olduğunu belirtiyor.

Elit tabaka çok az, %80 kötü durumda

Hindistan’da elit tabakanın son derece az olması, %80 oranına yakın halkın bilgisiz, eğitimsiz ve cahil olmasının arkasında mevcut hükümet kuralları ve yasaları ile insanların kendini geliştirme isteklerinin olmaması yatıyor. Ülkede kalan %20’lik grup ise tüm sorunlara karşı savaş vermeye devam edecek olduklarını ve kripto paraların engellenmesi ve yasaklanması konusunda asla yasaklara uymayacak olduklarını, insan haklarına aykırı olan ve ekonomik bireysel darbe olarak gördükleri bu duruma müsade etmeyecek olduklarını ifade ediyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box