Haberler

Hindistan’da 2.3 Milyar Dolar İşlem Ücreti Ödendi!

Hindistan'da 2.3 milyar dolar işlem ücreti ödendiği açıklandı.

Hindistan’da Tımes of India isimli haber kaynağınca yapılan araştırmada, ülkede 2018 yılında tüm para transferi işlemleri için bankalara halk tarafından 2.3 milyar dolar değerinde işlem ücretinin ödendiği açıklandı. 1.2 milyardan fazla insan nüfusu ile dünyanın fakir ülkelerinden ve aynı zamanda gelişen ülkelerinden birisi olan, ekonomisi çok iyi göstergelere sahip olmasına rağmen çok fazla nüfus nedeniyle vatandaşlara düşen payın çok düşük olduğu Hindistan’da kripto paraların kullanımına izin verilmemesi bankaların kazancına kazanç ekledi.

Sadece geçtiğimiz yıl bankalar 2.3 milyar dolar işlem ücretlerinden para kazanırken, bu paranın tamamı bankaların kasasında kaldı ve kasada kalan bu paralar bankaların fakir halktan kazandıkları paranın artması ile birlikte halkın her işlem için daha fazla ücret ödemesine neden oldu.

2.3 milyar dolar yerine daha düşük ücret ödenebilirdi

Eğer Hindistan’da kripto para yasakları uygulanmıyor olsaydı ve kripto paraların kullanılması teşvik edilseydi ufak ve düşük ödemelerde kripto paraların kullanılması 2.3 milyar dolar işlem ücretinin bankalara ödenmesini engelleyebilirdi. Bankaların işlem ücretlerinden elde ettiği çıkar bir önceki seneye göre çok büyük oranda artış eğilimi gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu