BitcoinHaberler

Hindistan’da Bitcoin ve Kripto Para Yasakları Kalktı! Bundan Sonra Nasıl Bir Dönem Olacak?

Hindistan yönetimi, kısa süre içerisinde ülkede yasakların kalkması ile birlikte kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeler yapmak zorunda kalacak.

Başkan Donald Trump’ın ziyaretinden hemen sonra Anayasa Mahkemesi, Hindistan’da kripto para birimi yasaklarını kaldırdı.

İlgili Haber
Hindistan'da Yargı Tarafsız Karar Alabildiğini Gösterdi: Modi Ve Yönetimine Büyük Darbe!

Herkesin beklediği ve ülkede yargı sistemine damga vuran bu karar ile beraber yeni dönemde neler olacağı merak konusu. Bankalar kripto para borsaları ile yeni dönemde anlaşma yapıp yapmayacakları konusunda bir bilgi vermezken, aynı zamanda hükümet yöneticilerinin kripto para birimlerine yönelik nasıl düzenlemeler uygulayacak olduğu da ayrı bir merak konusu olmuş durumda.

Hindistan Yüksek Mahkemesi (Anayasa mahkemesi eşdeğeri) tarafından kaldırılan yasaklar, yakın zamanda birçok Hint vatandaşının kripto paralara kavuşması anlamına geliyor.

Ancak tüm bunlara rağmen hükümetin Çin benzeri bir politika izlemesi mümkün. Çin’de Pekin yönetiminin kısa süre önceye kadar kripto para yatırımlarına bakış açısı kötüydü, bugünlerde ise bu bakış açısı Pekin’in yaşadığı zor durum ve artık kripto paraların öneminin anlaşılmasıyla biraz daha yumuşamış durumda.

Kripto para birimi düzenlemeleri Yeni Yasaklar Getirmeyecek

Kripto para birimi düzenlemelerinin Hindistan’da herhangi bir yasak getirmesi bundan sonra mümkün değil. Mahkemeler, Yüksek Mahkeme kararını referans olarak gösterip bu yasakları engelleyebilecek güçteler.

Ancak kripto para alımlarının tamamen engellenmesi beklenmese bile yasalar ile zor hale getirilmesinin mümkün olduğundan söz ediliyor. Bazı kimseler, ülkede kripto para birimi yasaklarının yerini yasal kararların alabileceğini düşünürken, bazıları ise bu yasaların bu yıl çıkmasının pek de fazla mümkün olmayacağını düşünüyor.

Gelinen noktada Hindistan’da kripto para yasaklarının mahkeme tarafından kaldırılmış olması Bitcoin’in bir zaferi olarak görülüyor. Bu zafer sonucunda 1.3 milyarlık Hindistan nüfusunun artık daha kolay kripto paralara erişmesinin önü açılmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu