Haberler

Hindistan’da hükümet ağır kripto para yasakları uyguladı!

Hindistan’da yaşanan Unocoin vakası ülkenin büyük kısmının tepkisini çekmesede, kripto para camiasına yakın olanların büyük tepkisini çekti. Bir süredir Hindistan’da kripto para yasakları resmi olarak kayıtlara geçmese ve kağıtlar üzerinde olmasa bile uygulanmaya başlamıştı. Bitcoin yasaklarından etkilenmemek için ise yerel bir şirket olan ve kripto para ATM cihazları üreten Unocoin isimli şirket yasaların ”gri” bölgeleri olarak bilinen açıklardan yararlanarak insanların kripto para alımı ve satımı yapabilmesi için ATM’ler yerleştirmeye başlayacak olduklarını açıklamıştı.

ATM’yi yerleştiren dahi tutuklandı

Unocoin bugün ülkeye yerleştirmeye çalıştığı Bitcoin ATM’si cihazını yerleştirdiği sırada görevli polis ekiplerince tutuklandı, 5 banka, 3 kredi kartı, 1 notebook, 1 pasaporta el konulduğu ve 2.500 dolarlık bir ceza verildiği açıklandı. Olayla ilgili olarak ATM cihazına el konulduğu ve ”gri” bölgenin bir açık olarak kullanılmasına henüz yasalara geçmese bile izin verilmeyece olduğu bu sayede belli olmuş oldu. Hindistan hükümetinin kural tanımaz bu kararları konusunda ülkede yasal olarak davalar olsa bile hükümet bir adım bile geri atmayı düşünmediğini son açıklamalarında oldukça net olarak belli etmişti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı