bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerHindistan'da İntihar!

Hindistan’da İntihar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hint kripto topluluğu, ülkede kripto ekosistemiyle ilgili bilinçli bir şekilde yeni bilgiler yaymaya devam etmeyi istiyor ve kripto para yasaklarına karşı Modi hükümetine tepki gösteriyor. Bununla birlikte, ülke Yüksek Mahkeme’den gelen bazı yasal yargı kararları nedeniyle kripto para yasakları konusunda bir karar beklerken, talihsiz bir olay Gujarat eyaletinde ortaya çıktı.

Yerel bir Bitcoin [BTC] tüccarı olan Hintli Bharat Patel, Polis Başsavcı Yardımcısı [DSP] ve erkek kardeşinin Bitcoin yatırımlarını kaybettiği iddiasıyla tehdit ettiği iddiası nedeniyle intihar etti. Rapora göre, DSP altı ay önce 11.275 BTC’ye şu anda 89.800 $ değerinde yatırım yaptı. Ancak, piyasadaki belirli bir düşüş nedeniyle, DSP ve kardeşi yatırımlarının bir kısmını kaybetti. Bharat, yatırımdan sorumlu olduğundan, kardeşlerin zararlarını telafi etmeleri için bu konuda bazı iddialar var.

Endişe verici intiharın ve mağdurun kripto para alım satımı yapmasının yanı sıra, Hindistan’da yasa dışı olan varlıklar, kripto ile uğraşan bir polis memurunun vahşileşmesinde birçok farklı rol oynadı. Kripto para yatırımcıları ülkede büyük oranda kazanç elde ederken, hükümet bunu bir anda engelledi.

İntihar vakasını açıkça gözetleyeceğiz, ancak şimdi Bitcoin ticareti iddiaları hakkında yeniden bir ayrıntılı süreç yürütmemiz gerekecek. İnsanlar bu konuda bizden bir soruşturma sonucu bekleyecek ve insanlar kripto para birimleri konusunda yaşanan bu olaydan dolayı büyük oranda üzüntü duyuyor.

Hindistan hükümeti, ülkedeki kripto para birimleri için büyük oranda bir yasak uyguladı. Ülkedeki bu kripto para yasaklarının sonucunda ise milyonlarca dolar değerinde ciddi sorunlar ortaya çıktı. Ülkedeki kripto para yasaklarının kaldırılması önerisinde bulunan bazı siyasilere rağmen Modi hükümeti sürekli olarak yeni yasaklar uyguladı.

Hindistan hükümetinin kripto para birimi ile ilgili yasaklarının bir süre boyunca devam etmesi durumunda ülkenin ekonomik olarak kayıplarının oranı büyük olabilir. Ülkedeki yasakların ne kadar süre devam edeceği hakkında henüz Modi hükümetinden hiçbir bilgi yok ve yeni bir başkanlık kararı gelene kadar ülkede kripto para yasaklarının devam etmeyi sürdürecek olduğu biliniyor. Ülkedeki yasaklar ülke ekonomisinde kripto para birimi sahiplerine de zarar veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları