Kripto HaberleriHaberlerHindistan'da kötü amaçlı kripto yönlendiriciler 2 kat arttı

Hindistan’da kötü amaçlı kripto yönlendiriciler 2 kat arttı

Takip et

Banbreach isimli firmanın Hindistan genelinde yaptığı araştırmaya göre ülkede kötü amaçlı hazırlanan kripto yönlendiricilerin sayısında artış yaşandı. Banbreach isimli firmanın araştırmasına göre ülkede geçtiğimiz aylarda yapılan araştırmada 13.500 kötü kripto yönlendiricinin olduğu ve şimdi bu oranın birkaç ay sonra 30.000 seviyesine kadar yükseldiği açıklandı.

Banbreach, izleyebildiği internet ağları sayesinde bu verilere ulaştı ve bunun için oldukça kapasite gerektiren bir çalışma yürüttü. Bu çalışma itibari ile ülkede kripto yönlendiricilerin kötü amaçlı olarak sayısında 2 kat artış yaşadığı doğrulandı. Bu yönlendiricilerin hesapları ele geçirmek için kripto para saldırganları tarafından kullanılmaya devam ettiği açıklandı.

%45’i küçük eyaletleri vurdu

Kötü kripto yönlendiricilerin %45 kadarının nüfusun az olduğu yerleri vurduğu, kalan kısmının ise büyük ve orta büyüklükte olan eyaletleri vurduğu açıklandı. Ülkede gelecek aylarda bu oranların daha fazla artabilecek olduğu belirtildi ve hükümetin bu konuya dair hemen önlemler alması istendi. Hükümet kanadından ise kötü kripto yönlendiriciler konusunda açıklama yapılmadı.

  • Hindistan’da yapılan araştırmalarda hükümetin önlem almaması sık sık eleştiri konusu olmakta.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları