fbpx
1xbit
HaberlerKripto Para

Hindistan’da kripto para ATM’leri artış gösterebilir

Nexo

Hindistan’da yasaklar dolayısı ile Unicoin tarafından Bitcoin ATM’si sayısının kısa süre içerisinde artmasına yönelik beklentilerin olduğu ve bu beklentiler dolayısı ile ülkede yasal olarak bir takım adımların atılmaya devam edildiği iddia edildi. Hindistan Anayasa Mahkemesi ve hükümet arasında yaşanan krizde Anayasa Mahkemesi’nin hakları yok sayıldı ve hükümet yönetimi kripto paralara izin vermeyecek olduklarını, davaları ise geciktirecek olduklarını ve ülkede yasaları kendilerinin çıkarma hakları olduğunu ifade ederek, kripto paraları da istemediklerini resmen resmi olarak ilan etmişti.

Rüşvet, cinayet ve nicesi.

Hindistan’da kripto paraların kullanımını dışında nakit olarak yapılan ödemeler sonucunda her gün onlarca vaka ortaya çıkıyor ve Hindistan hükümeti bu olayları engellemekte başarılı olamıyor. Hintliler ise kripto paraların hükümeti korkutmasının bir diğer farklı nedenin bu ve buna benzer olayların sayısında yaşanabilecek olan olası artışlar dolayısı ile olduğunu düşünüyor.

  • Hindistan’da kripto para kullanımı yasaklanmasına rağmen, hala aktif olarak kripto paralar bir şekilde kullanılabiliyor. Bitcoin ATM’leri sayesinde ise tüm yasakların belirli seviyede delinebilecek olduğu tahmin edilmekte.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı