HaberlerKripto Para

Hindistan’da Kripto Ticaretine İlişkin Belirsizlik Sürerken Dev Yatırım Bankası Kripto Ambargosu Başlattı!

Ülkede kripto paralara yönelik net bir kanun olmaması yatırımcıları zorlamaya devam ediyor.

Dünya devi bankaların kripto para ticaretine yönelik baskıları tüm hızıyla devam ederken bir haber de Hindistan’dan geldi. Ülkenin en büyük bankası olan ICICI, müşterilerinin uluslararası havale işlemlerinde kripto para aktarımı kullanmalarının önüne engel koydu.

Bundan kısa bir süre önce Hindistan Endüstriyel Kredi ve Yatırım Şirketi müşterilerine uyarı niteliğinde bir açıklama yayınladı. Buna göre uluslararası havalelerin Bitcoin/kripto para birimleri/sanal para birimlerinin (Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Peercoin, Dogecoin, Primecoin, Chinacoin, Ven veya başka bir sanal para birimi / kripto para birimi) yatırımı veya satın alımı için geçerli olmayacağını bildiren şirketin müşterilerin kripto para ile uğraşan işletmelere fon aktarması ve kripto para birimine yapılan herhangi bir yatırımdan fon elde etmesi mümkün olmayacak.

Hindistan Merkez Bankası 2018’de kripto para birimleriyle yapılan ticaretin önüne geçmek adına bir genelge yayınlamıştı. O tarihten bu yana ülkenin önde gelen bankaları müşterilerinin kripto para birimleriyle işlem yapmalarının önüne geçmeye çalışıyor. Ancak diğer taraftan da söz konusu genelge 2020’nin Mart ayında Yüksek Mahkeme tarafından geçersiz kılınmış ve Merkez Bankası konuya ilgili açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Buna göre “Bankaların esas aldıkları genelge 04 Mart 2020 tarihinde Yargıtay tarafından iptal edilmiştir. Bu nedenle bu atıflar ve buna istinaden yapılan uyarılar yersizdir.” ifadeleri yer almıştı. Ancak hala büyük bankaların müşterilerine yönelik bu tarz uyarılarda bulunması ülkedeki kripto para birimleri için büyük bir belirsizlik yaşanmasına neden olurken bu konudaki düzenlemelerin yetersiz kalması kripto ticareti yapan kullanıcıların zaman zaman sıkıntı yaşamalarına yol açıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Resmen ağzı olan herkez piyasaları kasıtlı olarak manipüle ediyor, piyasada görüldüğü üzere manipüle edenlerin çizdiği yolda ilerliyor.


Başa dön tuşu