BitcoinHaberler

Hindistan’daki Kripto Para Yasağına Ripple CEO’su Da Tepkili

Şimdi gözler Hindistan hükumetinin hayata geçirmeye planladığı yasa tasarısında!

Hindistan’ın başta Bitcoin olmak üzere genel olarak kripto paralarla yapılacak ticaret işlemlerini engelleme yolundaki planını eleştiren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, söz konusu gelişmelerin kendisi için hayal kırıklığı yarattığını dile getirdi.

Öte yandan Hindistan hükumeti son 2 yıldır kripto para piyasasında terör estirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı gibi 4 Mart’ta Yüksek Mahkeme tarafından kaldırılan kripto para birimine yönelik bankacılık yasağı getirilmişti. Ancak söz konusu yasağın kaldırılmasının akabinde Hindistan’ın ticaret hacimlerinde büyük bir (%450) yükseliş görüldü. Ne var ki bu son plan işleri tersine çevireceğe benziyor.

Öte yandan Hindistan’da bugün 190 milyon bankasız reşit vatandaş bulunuyor. Birçoklarına göre bu durum kripto para piyasası açısından önemli bir şans oluşturabilir. Bununla birlikte Hindistan hükumeti Blockchain’e değil, özellikle Bitcoin’e karşı bir tutum sergiliyor. Bu yönüyle hükumet Çin’in kripto paralarla ilgili politikasına paralel bir tavır çiziyor.

Kripto para yasaklarının Yüksek Mahkeme tarafından kaldırılmasına rağmen bu kararın uygulanmadığı ve Modi Hükumetinin yasaklamakta ısrarcı olduğu kripto paralar için önümüzdeki günlerde kesin kararlar alınması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu