Kripto HaberleriHaberlerHollanda Merkez Bankası Yöneticisinden Kripto Para Açıklamaları Geldi

Hollanda Merkez Bankası Yöneticisinden Kripto Para Açıklamaları Geldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hollanda merkez bankası denetim direktörü ve Financial Stability Boards’un (FSB) kripto para çalışma grubu başkanı Steven Maijoor, son dönemdeki piyasa gerilemelerine rağmen kripto endüstrisinin kendi kendine çökmeyeceğini ve kalıcı olduğunu belirtti.

Maijoor yaptığı açıklamasında kripto para endüstrisinin çöktüğünü görmenin yine de “çekici bir seçenek” olduğunu savundu.

Hollanda Merkez Bankası Yöneticisi Maijoor, Ülkelere Kripto Para Çağrısında Bulundu

Bank for International Settlements Summit’te konuşan Maijoor, tüketicilerin ve geleneksel finans kuruluşlarının kripto para sektörüne güvenli bir şekilde katılabilmelerini sağlamak için düzenleyicilerin sektörü denetlemek için bir yol oluşturmaları gerektiğini söyledi.

Dijital varlıklara ve bunların altında yatan teknolojiye olan ilgi artıyor olsa da Maijoor, kriptonun önümüzdeki birkaç yıl boyunca yüksek riskli olmaya devam edeceğini, bunun da düzenleme ve yasallaştırmayı çok önemli hale getireceğini kaydetti.

Maijoor, kriptonun başarılı bir yeni teknolojik gelişme olup olmayacağını belirlemenin düzenleyicilerin işi olmadığını, ancak olumsuzlukları kontrol etmeye ve tüketiciler için zararı en aza indirmeye odaklanmak gerektiğini vurguladı.

İlgili Haber
Yatırım Şirketi, Ucuzdan Aldığı Bu Altcoini Yüksek Fiyattan Binance'e Transfer Etti!

Ayrıca, dünya çapında sektörü düzenlemek için önlemler alan ülkelere rağmen, kriptonun önümüzdeki birkaç yıl boyunca yüksek riskli olmaya devam edeceğini belirtti.

Kripto çalışma grubu başkanı Maijoor, FSB’nin küresel kripto düzenleme standartlarına ilişkin tavsiyelerinin, Ekim ayından itibaren politika tavsiyelerine ilişkin endüstri ve uzman katkısı talebinin ardından yaz aylarında yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

Maijoor son olarak, ülkelerin FSB tarafından önerilen kuralları uygulamaları için teşvik edilmeleri gerektiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları