Kripto HaberleriHaberlerHükümet Yetkilisi Kripto Para Madenciliğini Sert Sözlerle Eleştirdi!

Hükümet Yetkilisi Kripto Para Madenciliğini Sert Sözlerle Eleştirdi!

Takip et

Yeni Zelanda hükümeti yetkililerinden Merrin Macleod, kripto para madenciliğini sunumu sırasında sert sözlerle eleştirdi ve sunum sırasında kripto para kullanan kişileri uyardı. Kripto para işlemlerinin her birisinin 205 kilo karbondioksit emisyonu yaydığını ve bunun çok büyük miktar olduğunu açıklayan Macleod, madencilik hakkında yapılan ”çevreye zarar” açıklamalarına bir süre sonra en sert açıklamayı yapmış bulundu.

Her bir Bitcoin işlemi 205 kilo karbondioksit emisyonu yayıyor ve bu çok büyük rakam! Çevrenizdeki Bitcoin kullanan ve Bitcoin madenciliği yapanları uyarın ve onlara bu uyarımı gözden geçirmelerini hatırlatın.

Kripto para madenciliğinin çevreye verdiği zararlar hakkında bugüne kadar birçok devlette ve birçok sunumda çevreye verdiği zarar eleştirildi ve insanların kripto para madenciliğinden uzak durması, Bitcoin madenciliğinin dünyaya verdiği zararın küresel ısınma olarak insanlara geri dönecek olduğu uyarıları yapılmış, bazı yerel eyaletlerde ise kripto para madenciliğine karşı kritik düzeyde önlemler alınarak, çevre vergisi vermeleri talep edilmeye başlamıştı. ABD’nin Washington D.C Eyaleti sınırlarında bulunan madencilik şirketlerine de ABD’deki doğa severler tepki göstermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları