AltcoinHaberler

Huobi Haberi Ethereum Üzerindeki Bu Altcoin’e Yaradı! Rekora Mı Gidiyor?

Huobi haberi sonrası merkeziyetsiz finans ön plana çıktı.

Huobi’nin Çin’li eski müşterilerinin hesaplarını kapatacağına ilişkin duyurusu marketi kana buladı. Bitcoin’in 40750$’a kadar geri çekildiğini gözlemledik. Bitcoin’deki geri çekilme ile birlikte altcoinlerdeki kayıplar %20’lere ulaştı.

Dump sırasında marketteki Bitcoin hakimiyetinin de arttığını görüyoruz. Bu nedenle altcoinlerdeki tepkilerin Bitcoin’e nazaran daha yavaş kaldığını gözlemliyoruz.

Marketteki dump sırasında bir DYDX’in %30 oranında yükseldiğini gözlemledik. Bu yükselişte Huobi borsasını kullanan yatırımcıların fonlarını merkeziyetsiz finans alanına aktarmasının etkili olduğunu görüyoruz.

DYDX, Ethereum üzerinde kurulu merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür. Kripto para yatırımcıları için ödünç alma-verme ve staking hizmeti sunan proje son günlerde oldukça popülerdi.

Projenin kaldıraçlı işlemlere de aracılık etmesi onu bir adım öne çıkardı. Ethereum L2 çözümlerinin önde gelen projeleri arasında yer alan DYDX, Huobi borsasının son eylemi sonrası iyice popüler hale geldi.

Huobi borsası Çin’li müşterilere hizmet sunan önemli bir borsa idi. Burada yatırım yapan yatırımcıların Çin baskısı altında kalmadan güvenle ticaret yapmaya devam etmeleri için merkeziyetsiz finans alanına daha çok yönelmesi bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Bitcoin Borsası Huobi Çin'li Hesapların Durdurulacağını Duyurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu