HaberlerKripto Para

Huobi, Spot Bitcoin Ticareti İçin Cebelitarık’tan Onay Aldı!

Huobi Çin'in etkilerini silmek için mücadeleye devam ediyor.

Kripto para borsası Huobi Global, yaptıkları basın açıklamasında spot ticaret işlerini Cebelitarık bölgesine taşımak için Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldıklarını açıkladı.

Huobi aldığı onay ile spot ticareti hizmetlerini Seyşeller’de kayıtlı bulunan kuruluşundan,”Huobi Gibraltar’a” taşıyacağını belirtti.

Huobi Group, GFSC tarafından düzenlenen merkezi bir dijital varlık borsası olan “Huobi Gibraltar” aracılığıyla spot alım satım hizmetleri sunacak.

Huobi Global Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) Aralık 2018 yılında aldığı bir Blockchain hizmet lisansı almıştı. Ancak bu lisans yalnızca kurumsal aracılık ve tezgah üstü perakende hizmetleri ile sınırlıydı.

Huobi borsasının spot ticaret hizmetlerini taşıma hamlesi kurumlara ve perakende müşterilere düzenlenmiş bir şekilde spot ticaret hizmetleri sunmasına olanak tanıyacak.

Huobi Group’un kurucu ortağı Du Jun konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Taşınma işi, Huobi’nin küresel genişleme çabalarında önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Küresel kripto para birimi endüstrisi uyumlu büyümeye doğru ilerliyor ve işimizi bu eğilimle uyumlu hale getirme ihtiyacının farkındayız.

Cebelitarık , son derece deneyimli, sofistike ve dünya çapında tanınan bir uluslararası finansal hizmetler merkezi olarak ihtiyaçlarımıza çok iyi uyuyor.”

Çin menşeli kripto para borsası Huobi, Cebelitarık’a geçişte Çin’in kripto yasaklarının etkili olduğunu ve süreci hızlandırdığını belirtti.

Ayrıca Cebelitarık 2018’de bir Blockchain teknolojisi ile ilgili düzenleyici çerçeve sunan ilk yargı bölgesi olduğu için Huobi Global’den sonra Bitso, LMAX Digital, INX ve eToro dahil birçok sektör oyuncusu da bu bölge ile ilgilenmeye başladı.

Çin yasakları sonrası 6$’a kadar düşen HT token haber saatimiz itibariyle 10.6$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu