AnalizBitcoinHaberler

İçeriden Bilgi Alanlar Bitcoin’i Dumpladı! İşte Kritik Seviyeler!

Binance duyurusu sonrası Bitcoin'deki kayıplar yüzde 3'ü geçti.

Binance’in Avrupa bölgesinde kullanıcılarına yönelik kripto paralara ilişkin vadeli işlem ve türev ürünler ticaretini azaltmayı planladığını duyurmasının ardından Bitcoin 38350$’a kadar geriledi.

Binance duyurusunun TSİ ile 12.00’da yayınlandığını ancak sert düşüşün 11.35’de başladığını görüyoruz. Bu durum bize içeriden bilgi alan balinaların masada olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki düşüşte Binance haberlerinin etkisi olsa da teknik analizin de bu düşüşü doğruladığı gözlemliyoruz. Art arda 9 gün yükselen ve günlük RSI’ın 70 olduğu bir Bitcoin’de teknik olarak biraz geri çekilme olmasını makul karşılamamız gerekli.

Bunun yanı sıra ret yediğimiz bölgenin aşağıdaki analizimizde belirttiğimiz, 40.000$  ile 41.000$ bölgesine ve  günlük Ma100 seviyesine tekabül ettiğini gözlemliyoruz.

İlgili Haber
Bitcoin'de Önemli Seviyeler Hangileri? Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli: BTC Fiyat Analizi!

Günlük kapanışın 39300$ seviyesinin üzerinde olması Bitcoin’de boğaların hala güçlü olduğunu ve risk iştahlarının yüksek olduğunu gösterecektir. Ancak bu seviye geçilemezse, 37300$ ve 36.000$ seviyeleri destek olarak takip edilebilir. 36.000$’ın altında ise günlük ma50’nin geçtiği 34800$ seviyesi son kale görevini görebilir.

Yükselişin devamı için ise 40600$ seviyesi üzerinde günlük kapanışlar takip edilebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu