BorsaHaberlerKripto Para

IDAX Global’in CEO’su Kayıplara Karıştı!

IDAX'ın CEO'su iddia edildiği gibi hesabındaki kripto paralarla kaçtı mı?

IDAX Global’in CEO’sunun kaybolduğu haberi şu sıralar Twitter haber akışını meşgul ediyor. Acil durum etiketli bir duyuru paylaşan IDAX Global, tüm para yatırma ve çekme işlemlerini dondurduğunu açıkladı.

6 ay önce kendilerini ”Binance Chain’e entegre olmuş ilk merkezi platform” olarak tanıtan IDAX-Global, hafta başında dedikodu gazetelerinde ortaya çıkan bir kripto para borsasının daha exit scam yaptığı haberlerinin üzerine böyle bir duyuru yapmasıyla tepkileri üzerine çekti. Bazı kullanıcılar CEO’nun kripto paralarla kayıplara karıştığını savunan Tweet’ler atmaya başladı.

Gündemi Karıştıran Haberin Tweet’leri:

IDAX’ın Olayı Akıllara QuadrigaCX Vakasını Getirdi

IDAX’ın kayıp CEO olayı akıllara sene başında QuadrigaCX kripto para borsasının CEO’sunun ani şekilde ölümüyle yetkililerin soğuk depolama cüzdanına ulaşamamaları ve akabinde milyonlarca yatırımcının mağduriyet yaşaması olayını getirdi.

Tesadüf mü Plan mı?

CEO’ya hiçbir şekilde ulaşılmadığı için IDAX çalışanları dahil kimse fonları göremiyor ve kullanıcılara para çekme hizmeti sağlayamıyorlar. Çin merkezli kripto para borsası IDAX’ın Çin hükumetinin kripto para borsalarıyla ilgili katı tutumuna ve yasa ihlalleri gerekçesiyle tutuklama kararlarına yönelik bir B planı olarak mı böyle bir işe kalkıştığı yoksa CEO’nun iddia edildiği gibi paralarla kayıplara mı karıştığı hala gizemini koruyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı