Kripto HaberleriHaberlerİddia: Justin Sun Diplomatik Dokunulmazlığını Kaybetti!

İddia: Justin Sun Diplomatik Dokunulmazlığını Kaybetti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

TRON blockchain ağının kurucusu ünlü milyarder Justin Sun ile ilgili önemli iddialar kripto gündemine düştü. Basına yansıyan haberlere göre Grenada’nın Dünya Ticaret Örgütü elçisi olan Justin Sun görevden alındı ve vatandaşlık hakkını kaybetti.

Grenada Dışişleri Bakanlığı’na ulaşan kaynaklar, yetkililerin verdiği cevabı şu şekilde aktardı:

“Yakın tarihte resmi bir açıklama yapacağız. Diplomatik yönetim merkezimizde bazı değişiklikler yaptık.”

İddia kaynağı, TRON kurucusuna defalarca ulaşmaya çalışsa da henüz bir geri dönüş alamadığını belirtti. 150 binden fazla takipçisi olan Japonya kaynaklı bir Twitter hesabı iki adet görsel paylaşarak basına yansıyan iddiaları yineledi.

DTÖ Elçiliği Ne İşe Yarıyordu?

Tron kurucusu Justin Sun, Çin’de doğup hayatının bir kısmını ülkede geçirdi. Ancak Asya devinin uyguladığı katı kripto yasakları ünlü kripto girişimcisini başka ülkelerde vatandaş olmaya itti. Aralık 2021 tarihinde Grenada’nın DTÖ büyükelçisi olan Justin Sun diplomatik dokunulmazlık statüsünde bulunuyordu.

DTÖ görevi boyunca Büyükelçilik hesabından sadece 25 kez paylaşım yapan Sun’ın görevden alınıp alınmadığı önümüzdeki günlerde netleşecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları