Bitcoin

İddiaya Göre Honduras Bugün Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak İlan Edecek!

Henüz doğrulanmamış bir bilgiye göre, Honduras Pazartesi günü Bitcoin'i resmi para birimi olarak ilan edebilir.

Henüz doğrulanmamış kaynaklara göre Orta Amerika ülkesi Honduras bugün Bitcoin’i ülkenin meşru para birimi olarak ilan edebilir.

İddialar Doğruysa Honduras Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak İlan Eden İkinci Ülke Olabilir

Gerçekleşmesi halinde ülke başkanı Xiomara Castro’nun bugün yapacağı konuşmasında Bitcoin’i Honduras’ın resmi para birimi olarak ilan etmesi bekleniyor.

Bununla birlikte Honduras’ın BTC’yi resmi para birimi olarak ilan etmesi halinde ülke, El Salvador’un ardından bir dijital para birimini resmi olarak kabul eden ikinci bağımsız devlet olma özelliğine sahip olacak.

Honduras başkanı Castro, yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“El Salvador’un doların hegemonyasından kaçabilen tek ülke olmasına izin vermeyeceğiz. Honduras’ın da gelişmiş birinci dünya ülkeleri arasına katılma hakkı vardır.”

Mevcut durumda ülkenin resmi itibari para birimi 100 centavos’a tekabül eden lempira olarak biliniyor. Ülkenin resmi para birimi olan lempira adını İspanyol koloniciler ile savaşırken hayatını kaybeden yerli lideri Lempira’dan alıyor.

Honduras başkanı Xiomara Castro.

Bununla birlikte şu an için bu gelişmelerin doğrulanmamış olduğunu ve söylentilere dayandığını da belirtmek gerekiyor. Söz konusu söylentilerin doğru olup olmadığı Castro’nun Pazartesi günü yapacağı konuşmasında belli olacak.

Bu sebeple gün içerisinde bu gelişmenin gerçek olup olmadığı takip edilebilir.

Ocak ayının sonlarında Bitcoin maksimalisti Max Keiser bu konuyla ilgili olarak gizemli bir açıklama yapmıştı.

Kaiser, yakında bir diğer Latin Amerika ülkesinin BTC’yi resmi para birimi olarak kullanmaya başlayacağını söylemiş ancak isim vermemişti. Bu Latin Amerika ülkesinin Paraguay ya da Venezuela olabileceği tahmin ediliyordu. Ancak Honduras ismi akla son gelen ülkelerden biriydi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu