binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinİflas Eden Kripto Para Borsasına Ait 104 Bitcoin 3 Yıl Sonra Uyandı!...

İflas Eden Kripto Para Borsasına Ait 104 Bitcoin 3 Yıl Sonra Uyandı! BTC’ler Kayıplara Karıştı!

İflas eden Kanada'lı kripto para borsası QuadrigaCX'e ait 104 Bitcoin uyandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2019 yılında kurucusu ve CEO’su Gerald Cotten’in gizemli ölümünden sonra iflas eden Kanada’nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.

2019 yılında iflas eden QuadrigaCX borsasına bağlı olan 100’den fazla Bitcoin (BTC) üç yıldan fazla bir süre hareketsiz kaldıktan sonra hareketlendi ve hafta sonu soğuk cüzdana aktarıldı.

Kripto araştırmacısı ZachXBT, yaptığı paylaşımda QuadrigaCX’e bağlı beş cüzdanın yaklaşık 1,7 milyon dolar değerindeki 104 BTC’yi çeşitli cüzdanlara taşıdığını söyledi.

Bir zamanlar Kanada’nın en büyük kripto borsası olan QuadrigaCX, 2019 yılında iflas ettikten sonra borsasının binlerce müşterisine çeşitli kripto para birimlerinde yaklaşık 200 milyon dolar borcu vardı.

Borsanın iflas sürecini yöneten muhasebe firması Ernst & Young yaptığı açıklamada QuadrigaCX’e ait 104 Bitcoin’in yalnızca borsanın ölen kurucusu Cotten’in erişebileceği soğuk cüzdanlara taşındığını ve bu BTC’lerin kontrolünün artık kendilerinde olmadığını belirtmişti.

Ernst ve Young’un bu raporundan sonra QuadrigaCX’e ait aynı sayıda Bitcoin‘in transfer edilmesi kafaları karıştırdı.

Ancak iflas müfettişi ve aynı zamanda Ernst ve Young’de (EY) Quadriga’nın alacaklılar komitesinin bir üyesi olan Magdalena Gronowska, fonların EY tarafından taşınmadığını söyledi.

“İflas müfettişleri, QuadrigaCX fonlarının taşındığının farkındalar.

blockchain müfettişlerine akışları takip ettikleri için teşekkür ederiz, daha fazla bilgi toplamak için çalışıyoruz ve umarım çalınan fonları kurtarabiliriz.”

Gronowska bu açıklamada bulunurken, ZachXBT bu fonların çoğunluğunun yani yaklaşık 69 BTC‘nin bir madeni para karıştırma hizmeti olan Wasabi’ye gittiğini iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail