Kripto Para

IMF kripto paralar konusunda ne yapmayı planlıyor?

Nexo

IMF dünya ekonomisi üzerinde ”güçler üstü” bir kurum olarak tanınıyor. Dünyanın batmaya yakın ülkelerini tekrar kalkındırması ve ekonomik olarak yaşanan sorunları verdiği krediler ile çözmesi ile tanınan IMF’nin bazı ülkeler tarafından kredi verdiği batık ülkelere getirdiği zorlayıcı yasaklar ve yasalar eleştirilse dahi bugüne kadar geçen yıllardır tüm ülkeler batmaya yakın olduklarında diğer ülkelerin kapısını çaldıktan hemen sonra IMF’nin kapısını eninde sonunda çalmak zorunda kalıyor. ABD’nin büyük etkisi olan IMF üzerinde AB ve ABD arasında büyük bir ortaklık olsa dahi IMF kendi çapında ”bağımsız” olarak gösteriliyor.

IMF’nin dünya ekonomisi konusunda raporlar hazırlaması, hazırladığı bu raporları başta küresel ticareti yöneten ülkeler olmak üzere tüm ülkeler ile paylaşması ve ülkelerin ekonomileri konusunda yaptığı açıklamalar dolayısı ile dikkat çekiyor.

IMF ne düşünüyor?

IMF’nin kripto paralar ile ilgili düşüncesi ise büyük bir küresel durumun çok daha fazla kötü hale gelmesine sebep olabileceğinin tam tersi yönünde görüşler var. İddialar, IMF’nin kripto paraları yasaklamak istemediğini ancak yakından takip edilmesi gerektiğini doğruluyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı