Ana SayfaBitcoinIMF Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı!

IMF Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı!

Takip et

2022 yılına iyi bir giriş yapamayan kripto paralar bu yıl içerisinde sert düşüşler yaşadı.

Bu düşüşlerin küresel finansal istikrar üzerindeki etkisini değerlendiren Uluslararası Para Fonu (IMF) bugün yeni bir rapor yayınladı.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşlerin küresel finansal istikrar için bir endişe olmadığını belirten IMF raporu, küresel anlamda yaşanan çeşitli olaylardan dolayı dünya ekonomisinin yıprandığını ifade etti.

“Ukrayna-Rusya savaşının etkisi ve devam eden COVID karantinalarının etkisi göz önüne alındığında, dünya ekonomisi yüksek enflasyon ve potansiyel olarak iki yıldan biraz fazla bir süre içindeki ikinci resesyonu tarafından hırpalandı.

Ancak geleneksel piyasalardan izole edilmiş Bitcoin gibi piyasalar finansal istikrar için endişe verici görünmüyor.”

Kripto piyasasında büyük bir satış baskısının olduğuna dikkat çeken IMF, bu satış baskısının daha geniş finansal sisteme yayılmadığını bu bağlamda da kripto paralarda yaşanan çöküşün finansal sistem için risk teşkil etmediğini belirtti.

IMF, kripto paralarda yaşanan çöküşün finansal istikrar için bir risk olmadığını belirtse de daha önceki yaptığı açıklamalarda kripto para sektörünün daha fazla düzenlenmesi konusunda çağrıda bulunmuştu.

Ayrıca Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’u da kararından dönmesi ve BTC’yi kullanmayı bırakması konusunda uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları