Kripto HaberleriHaberlerIMF'den Dünya Ülkelerine Kripto Para Uyarısı ve Çağrısı Geldi!

IMF’den Dünya Ülkelerine Kripto Para Uyarısı ve Çağrısı Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para adaptasyonunun artmasına karşı üye ülkelere yönelik bir dizi tavsiye ve “koordineli bir yanıt” çağrısıyla sert bir duruş ortaya koydu.

“Kripto Paraların Yaygın Olarak Benimsenmesi Mali Riskleri Kötüleştirebilir”

Kuruluştan yapılan açıklamada, yönetim kurulunun bu ayın başlarında kripto politikaları hakkında yaptığı bir tartışmaya atıfta bulunularak, “Kripto varlıkların yaygın olarak benimsenmesi para politikasının etkinliğini zayıflatabilir, sermaye akışı yönetimi önlemlerinin atlatılmasına neden olabilir ve mali riskleri daha da kötüleştirebilir” denildi.

IMF, “Direktörler genel olarak, kripto varlıklardan beklenen potansiyel faydalar henüz gerçekleşmemiş olsa da, önemli risklerin ortaya çıktığını gözlemledi” dedi ve kriptoya resmi para birimi veya yasal ihale statüsü verilmemesi gerektiğini savundu.

Direktörler “katı yasakların öncelikli seçenek olmadığı” konusunda hemfikir olsalar da, “birkaç direktör doğrudan yasakların göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyor.”

İlgili Haber
IMF'den Bitcoin (BTC) ve El Salvador Açıklaması!

IMF, kripto paraların finansal istikrar, finansal bütünlük, yasal riskler, tüketicinin korunması ve piyasa bütünlüğü üzerindeki etkisiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Üye ülkelerin “kapsamlı, tutarlı ve eşgüdümlü bir politika tepkisi geliştirmelerine” yardımcı olabilecek dokuz unsurdan oluşan bir çerçeveyi tartışan IMF, “kripto varlıklara yönelik net vergi uygulamasının” benimsenmesini de içeren tavsiyelerde bulundu.

Kuruluş ayrıca, üye ülkelerin sınır ötesi ödemeler ve finans için dijital altyapıyı ve “alternatif çözümleri” güçlendirmek amacıyla çalışarak kripto paraların yarattığı riskleri azaltabileceğini söyledi.

IMF, “Direktörler, düzenlemenin inovasyonu engellememeye dikkat etmesi gerektiğini ve kamu sektörünün kamu politikası hedefleri için kripto varlıklarının altında yatan bazı teknolojilerden yararlanabileceğini belirtti” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları