HaberlerKripto Para

IMF’den Kripto Para Düzenlemelerine İlişkin Uyarı Geldi!

IMF'nin kripto para birimlerine yönelik son makalesini aktardık.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto para düzenlemelerinin kapsamlı bir şekilde ele alınması gerektiğine dair bir blog yazısı yayınladı.

IMF Para ve Sermaye Piyasaları Dairesi Başkanı Tobias Adrian ile Para ve Sermaye Piyasaları Dairesi Başkan Yardımcıları Dong He ve Aditya Narain tarafından kaleme alınan yazıda kripto para düzenlemelerinin kapsamlı ve koordineli olması gerektiğine dikkat çekildi.

IMF yetkilileri, koordineli olmayan düzenlemeler nedeniyle yasa koyucuların kripto para sektöründeki riskleri takip etmekte zorlandığını savundu.

Ortak ve kapsamlı bir düzenleme yapılmaması halinde istikrarlı olmayan sermaye akışlarının kolaylaşabileceğini belirten yetkililer, IMF’nin görevinin uluslararası para ve finansal sistemin istikrarını korumak olduğunu ve kripto para birimlerinin finansal sistemi derinden değiştirdiğini vurguladı.

IMF yazısında kripto para düzenlemelerinin üç temel yeniliği sağlaması gerektiğine dikkat çekildi.

1- Düzenleyici çerçeve kripto para hizmet sağlayıcılarının ilgili kurumlardan lisans alması zorunlu olmalıdır. Düzenlemelerde lisanslama ve yetkilendirme kriterleri, sorumlu makamlar açıkça belirlenmelidir.

2- Kripto varlıklar ve sabit kripto paraların ana kullanım durumlarına göre denetlenmesi gerekir.

3- Yetkili kurumların kripto para ticaretiyle ilgili finansal kurumlar hakkında düzenli raporlama yapmaları gerekir.

Son olarak yetkililer, IMF’nin kripto para varlıklara yönelik etkili bir düzenleyici yaklaşım geliştirmek için Finansal İstikrar Kurulu ve uluslararası düzenleyici topluluğun diğer üyeleriyle yakın bir çalışma planlandığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Cengiz

Imf dolarda olduğu gibi kripto paralarda güç kendisinde olsun istiyor, böylece doların hükmü bittiğinde kripto paralarla ülkelere kredi verip üzerlerindeki baskılarını davam ettirmek istiyor, Dolar gücünün kripto paralar karşısında bittiğinin farkında….. aq ımfsi


Başa dön tuşu