Altcoin

IMF’den Kripto Paralara Yönelik Yeni Sert Açıklama!

IMF, kripto para regülasyonları hakkında konuştu!

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para sektörüne yönelik daha önce de sert açıklamalarda bulunmuştu ve bundan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor gibi gözüküyor.

Kripto para birimlerinin büyük risk teşkil ettiğini defalarca vurgulayan IMF, yine benzer bir açıklama yaparak bunların mevcut finansal sistemi tehdit ettiğini ifade etti.

Kripto para birimlerinin bu sebeple oldukça kapsamlı ve yeterli regülasyonlara sahip olması gerektiğini belirten IMF yetkilileri, regülasyonların sert olması gerektiğinin altını çizdi.

Kripto Para Yatırımcılarına Sert Uyarı

IMF aslında kısa süre önce de kripto para regülasyonları hakkında detaylı bilgi paylaşmıştı.

Bu sefer paylaşılan blog gönderisinde kripto para birimlerinin bütün küresel finans sektörünü değiştirdiğini kabul eden IMF yetkilileri, bunlarla ilgili risklerin ise görmezden gelindiğine inanıyor.

Kripto para birimlerinin regüle edilmemesi durumunda bunun hiç istenmeyen sonuçlar verebileceğini ifade eden IMF yetkilileri, ilgili raporda da şunları vurguladı:

Politika yapıcılar bu büyüyen sektörden doğan riskleri izlemekte zorluk yaşıyor ve buradaki birçok aktivite de zaten regüle edilmiyor. Aslında biz bu finansal istikrar risklerinin yakında birçok ülkede sistematik sorunlar haline gelebileceğini düşünüyoruz.”

IMF bu bağlamda ise kripto para hizmet sağlayıcılarının hepsine ciddi anlamda regülasyon getirilmesini, bunun devamın ise kripto paraların merkeziyetsiz olanlarının bile denetlenmesini savunuyor.

Böyle bir durum ise kripto para sektörü için tahmin edildiğinden daha yıkıcı olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Noldu ? Onun ponzi senin ponziden yiyor dimi ona kuduruyon


Başa dön tuşu