HaberlerKripto Para

IMF’den Yeni Yöntem, “Bitcoin’i Zorlaştır, Parayı Al!”

Arjantin IMF ile 45 milyar dolarlık bir borç anlaşması imzaladı.

Şubat ayında yıllık %52,3 enflasyon oranının açıklandığı Latin Amerika ülkesi Arjantin, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 45 milyar dolarlık bir borç anlaşması imzaladı.

Anlaşmadaki Kripto Para Hükmü Dikkat Çekti!

IMF ile imzalanan anlaşma, ülkedeki kullanımının ve benimsenmesinin yüksek olduğu kripto para birimlerini hedef alıyor.

Arjantinli yetkililer ile IMF arasında Mart ayının başında 45 milyar dolarlık borç konusunda teorikte anlaşmaya varılmıştı. Arjantin senatosunun onayı bekleniyordu.

Arjantin Senatosu tarafından dün onaylanan borç anlaşması, ülkenin 2018’de aldığı 57 milyar dolarlık borcun yeniden yapılandırılmasını sağlayacak.

Arjantin’in mevcut dış borcun yeniden yapılandırması için IMF’ye gönderdiği niyet mektubunda kripto para birimlerini içeren bir hüküm bulunması dikkat çekti.

“Finansal dayanıklılığın güçlendirilmesi” başlığı altında yer alan hükümde “kara para aklamayı ve diğer olumuz faaliyetleri önlemek için kripto para kullanımının zorlaştıracağı” belirtildi.

“Finansal istikrarı daha da korumak için kara para aklamayı, kayıt dışılığı ve aracısızlığı önlemek amacıyla kripto para birimlerinin kullanımını caydırmak için önemli adımlar atıyoruz.”

Ödemeler Dijitalleşiyor!

Arjantin Senatosu tarafından onaylanan anlaşma gereğince IMF’den söz konusu kredinin alınabilmesi için şu anda sadece IMF yönetim kurulunun onayı gerekiyor.

Arjantin ayrıca IMF’ye verdiği niyet mektubunda “ödeme sistemlerinin ve nakit yönetiminin verimliliğini ve maliyetlerini iyileştirmek amacıyla dijitalleştirme sürecini devam ettirmeyi” planladıklarını da belirtti.

Yüksek enflasyonun görüldüğü ülkede vatandaşlar enflasyondan korunmak için Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine ve USDT’ye yatırım yapıyordu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu