BitcoinHaberler

İngiliz BCB Group, Şirketlerin Bilançolarına Bitcoin Ekleyebilmeleri İçin Hizmet Başlattı

"Kurumsal Talep Tetiklendi"

Bitcoin’e olan ilgi arttıkça yeni şirketler bilançolarına Bitcoin eklemenin yolunu arıyor. Fiat para birimlerinin artan enflasyon nedeniyle değer kaybetmesi, bir çok şirketi arzı sınırlı varlıklara yönlendiriyor.

İngiltere merkezli dijital finans hizmetleri firması BCB Group bugün yaptığı duyuruyla, şirketlerin bilançolarına BTC eklemelerine imkan tanıyacak “BCB Hazine” hizmetinin lansmanını yaptı.

“Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken kurumsal ilgi de artıyor. Şirketler bilançolarında dijital varlıklara ihtiyaç duyduklarını anlamaya başlıyorlar.

“BCB Hazinesi” sermayelerinin bir kısmını veya tamamını bitcoin veya diğer dijital varlıklara tahsis etmek isteyen şirketler için hazine yönetimine erişim sağlayan eksiksiz bir çözüm sunar.

Hazine yöneticilerinin Bitcoin odaklı bir hazine stratejisine girmesini, tutmasını, yönetmesini, büyümesini ve raporlamasını sağlayan bir hizmettir.”

“Kurumsal Talep Tetiklendi”

Konuya ilişkin açıklama yapan şirket CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, MicroStrategy ve Tesla gibi şirketlerin Bitcoin hamlelerinin kurumsal talebi tetiklediğini belirtti.

Birçok şirketin itibari paraların zayıflığından korunmak için kripto para yatırımı yapmak istediğini aktaran CEO, şirketlerin bilançolarındaki bu geçişi güvenli ve sistemli bir şekilde yapabilmeleri için “BCB Hazineyi” oluşturduklarını söyledi.

BCB Group, Coinbase, Gemini, Galaxy Dijital, BitStamp ve Kraken gibi dünyanın en büyük borsalarına hizmet veren büyük bir ödeme hizmetleri sağlayıcısı konumunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu