binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİngiliz Milletvekilleri Dijital Poundla İlgili Endişelerini Dile Getirdiler

İngiliz Milletvekilleri Dijital Poundla İlgili Endişelerini Dile Getirdiler

İngiliz yasa koyucular, bir istişarede İngiltere'nin bir merkez bankası dijital para birimi planlarına ilişkin endişelerini dile getirdiler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yayınlanan raporda, Avam Kamarası Hazine Komitesi’ndeki yasa koyucular, Şubat ayında yapılan bir istişarede İngiltere’nin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) planlarına ilişkin endişelerini dile getirdiler. Hükümet, gelecekte dijital bir sterline “muhtemelen ihtiyaç duyulacağını” söyledi.

Hem Birleşik Krallık hem de Avrupa Birliği, önerilerde bireysel dijital para birimlerinin banka mevduatları gibi faiz kazanmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance Delist Ettiği 12 Altcoinin Para Çekme İşlemlerini Yeniden Başlattı

Birleşik Krallık milletvekilleri, AB’nin bankalardan müşteri kaçışını önlemek için dijital euro için daha düşük bir bireysel tutma limiti önerisine katılıyor gibi görünse de, CBDC’lerin faiz kazanmasını engelleme ve böylece onlara nakit gibi davranma konusunda hemfikir görünmüyorlar.

Birleşik Krallık yasa koyucuları, “İngiltere Merkez Bankası ve Hazine’nin dijital sterline faiz ödemenin para politikası üzerindeki etkisi konusunda daha fazla analiz yapmasını ve bu arada tasarım çalışmalarının dijital sterline faiz ödeme olasılığını engellemediğinden emin olmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail