Kripto HaberleriBitcoin Madenciliğiİngilizler Bitcoin'in (BTC) Yasaklanmasını İstiyor!

İngilizler Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını İstiyor!

Takip et

Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi kripto piyasasında uzun süredir gündemde olan bir konu. Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji miktarının fazlalığı tüm kesimler tarafından eleştirilmiş ve madencilikte kullanılan enerji miktarının neredeyse bazı ülkelerin kullandığı enerji miktarından fazla olduğu iddia edilmişti.

Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji miktarının azaltılması ve buna bağlı iklim değişikliği ile mücadele için ülkeler farkı yollar denemeye çalışılırken İngiliz firması YouGov tarafından yapılan anket İngilizlerin çevresel nedenlerle Bitcoin’in yasaklanmasını destekledikleri sonucunu ortaya koydu.

İngilizlerin %45’i iklim değişikliğine sebep olduğu gerekçesi ile Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasaklanmasını desteklediklerini söylerken, yasağa karşı çıkanların oranı %18’de kaldı.

Sonuçlara bakıldığında yasağı destekleyenler arasındaki yaş farkı da oldukça dikkat çekiyor.  65 yaş üstü yüksek oranında yasağı desteklerken 18-24 yaş arası gençlerin sadece %21’i yasağı destekliyor.

Yasak konusunda cinsiyet bakımından da bir ayrım olduğu da göze çarpıyor. Erkekler ile kadınlar arasında yasağı destekleme oranları bakımından pek bir fark olmasa da yasağa karşı çıkan erkekler kadınlardan iki kat daha fazla.

Ankete katılanlara Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasının iklim değişikliği ile mücadelede etkili olup olamayacağı sorulduğunda İngilizlerin sadece %26’sı etkili olacağını düşündüğünü belirtti.

İngilizler her ne kadar çevresel etkilerinden dolayı Bitcoin’in yasaklanmasını istese de, bunu iklim değişikliği ile mücadeleye çok büyük bir katkısı olmayacağını düşünüyor.

6 YORUMLAR

guest

6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

52 k ya düşecek ya kötü haberler le öyle oldu diye gene başladı 🤣yav 1.5 yıldır kendi analizi mi takip ediyorum büyük düzeltmeler oluyor analizde ama ne hikmetse orada çin haberi geliyor bir şeyin haberi geliyor…. bak aynı şey yükselirken düşerken ama ben analizi 2020 ocakta yaptım 2022 ocakta bitiyor 40 k da sonrası yok.birde millete 100 k olacak diye yaydılar yok öyle bir şey.80 k yı görmeyecek.sonra ki düzeltmeler falan filan çok sonra görecek ama Aralık ta 80k civarına gelip oradan ayıya giriyor.görürsünüz tarif veriyorum 11 Aralık da btc 72 k 73 k ya gelince kötü haber gelecek.🤣 çünkü düşüş bende ondan sonra başlıyor.Abd faiz mi attırır bir ülke mi yasak koyar bilmiyorum.aralık 11 good bye ✌️☺️

mnbvb13

Telegram hesabınız var mı usta seni takip etmek isteriz.ytd.

alim

Babaları çin öyle istiyor

mnbvb13

😁😆

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları