Haberler

İngiltere kripto paraları kontrol altına alabilir

İngiltere kripto paralar konusunda üst düzey önlemler almak konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birisine sahip olması ve Brexit süreci sonrasında yaşanabilecek olan olası ekonomik sorunlar ve siber saldırı sorunları dolayısı ile kendisini güvenceye almak için adımlar atan Theresa May yönetimi, kripto paraların ülke ekonomisi üzerinde ciddi bir baskı oluşturabilecek olmasını engellemek ve İngiliz vatandaşlarının kripto paralara erişiminin güvenli olması için arka planda çalışmalarını sürdürecek.

ABD’nin gücü ile ortak çalışıyor

İngiltere yönetiminin uzun yıllardır daimi müttefiki konumunda olan ve ”ayrılmaz ikili” olarak gösterilen ABD’nin gücü ile birlikte Brexit sürecinden başarı ile çıkması ve kendi ekonomisini dünyanın en büyük ekonomileri arasında daha da fazla arttırması bekleniyor. Ülkede Brexit süreci dolayısı ile kripto para saldırılarının da arttığı ve bu saldırıların önlenmesi için hükümet yöneticilerinin ilgili kanadının gerekli önlemleri almaya devam edecek olduğu ifade ediliyor.

  • İngiltere, Brexit süreci dolayısı ile ekonomik olarak bazı bankaların ”çıkış” tehdidi ile karşı karşıya. AB ise kendi gücü ve etkisini göstermek için birlik dışına çıkarak İngiltere’ye açık açık yaptırımlar uyguluyor ve ekonomik olarak çıkış olursa çökecek olduğunu belirtiyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu