Haberler

İngiltere’de 340 Kripto Para/Blockchain Şirketi Kapandı!

İngiltere'de 340'dan fazla şirket kapandı.

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre kripto para şirketlerinin sayısı gün geçtikçe azalıyor. 2018 yılında 340’dan daha fazla kripto para şirketinin kapandığı ve Blockchain teknolojisi şirketlerinin sayısının da kapanmaya giderek artan rakamlar ile ilerlediğini gösterdi. Bir süredir kripto para birimlerinin fiyatındaki düşüşler, İngiltere’de yaşanan siyasi ve ekonomik olaylar dolayısı ile ülkede birçok şirket ve firma kapanış yolunu tercih ederek, şirketleri farklı ülkelere taşımaya karar vermişti.

AB’den çıkacak olması ve kendi yasalarını kendisi belirleyecek olmasının da etkisi ile İngiltere, bir süre kripto paralar ve zincir teknolojisi için tercih edilebilecek bir merkez haline gelemeyecek bir ülke olacak iken, bunu engellemesinin yolunun ise bu şirketlere sunacak olduğu kolaylıklar sayesinde olabilecek. İngiltere yönetimi ise bunu istemediğini ve kripto paraların ülkede düzenlenmesi için belirli bir süreye ihtiyaç duyulduğunu mevcut hareketleri ve açıklamaları ile belli ederken, zincir teknolojisi şirketleri ise AB üyesi ülkeler yerine ABD’yi tercih etmeyi veya İsrail’i tercih etmeyi sürdürüyor. Henüz İngiltere’de bu sene sonuna kadar kapanacak şirket sayısının ne kadar olacağı bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu