binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİngiltere'de Onaylanan Bitcoin ve Ethereum ETF'lerinden İlk Veriler Geldi!

İngiltere’de Onaylanan Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinden İlk Veriler Geldi!

İngiltere'de Bitcoin ve Ethereum tabanlı ETF'ler piyasaya sürüldükten yaklaşık iki hafta sonra değerlendirildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık’ta Bitcoin ve Ethereum ile desteklenen ETF’ler, 28 Mayıs’ta Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) piyasaya sürüldüklerinden bu yana düşük işlem hacimleri gördü. Lansman, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) onayının ardından gerçekleşmişti.

ABD’deki muadillerinin aksine, bu ürünler yalnızca profesyonel yatırımcılar tarafından alınıp satılabiliyor. Ancak bu ETF’leri ihraç edenlerden biri olan 21Shares, bu ürünlerin bireysel pazara açılmasının “ezber bozan” bir gelişme olabileceğine inanıyor.

21Shares, Birleşik Krallık’ta dördü Bitcoin ve dördü Ethereum tarafından desteklenen sekiz çapraz listeli ürün sunuyor. WisdomTree, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için ikişer adet olmak üzere dört ETF yönetirken, Invesco Bitcoin destekli iki ürün sunuyor. LSE’de listelenmek için kripto ETF’lerinin fiziksel olarak desteklenmesi, kaldıraçsız olması ve yalnızca Bitcoin veya Ethereum’a maruz kalma sunması gerekiyor.

İlgili Haber  Santiment 4 Altcoin İsmi Verdi! "Bu Hafta Sonu ve Önümüzdeki Haftanın İlk Günlerinde Bunlara Dikkat!"

Lansmanlarından bu yana, tüm bu ürünlerin toplam hacmi 6 Haziran itibariyle sadece 504.880 dolardı. WisdomTree işlem hacminin %59’unu, 21Shares ise %41’ini oluşturuyor. Buna karşılık, Invesco’nun ürünleri şimdiye kadar sıfır işlem hacmi gördü. Karşılaştırma yapmak gerekirse, ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri Cuma günü tek bir günde 2.5 milyar dolar değerinde işlem hacmi gördü.

21Shares’in ürünleri arasında Ethereum teklifleri daha başarılı oldu ve işlem hacimlerinin %76’sını oluşturdu. Bunun içinde, 21Shares’in Ethereum Staking ETF’leri, staking getirisi olmayan Core Ethereum ürününden yaklaşık %57 daha fazla işlem hacmi gördü.

21Shares, profesyonel yatırımcıların genellikle tezgah üstü (OTC) ticaret yaptıklarını, finansal araçları LSE gibi resmi borsaların dışında doğrudan başka bir tarafla veya mevcut en likit borsa aracılığıyla alıp sattıklarını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail