Kripto Para

İngiltere’den kripto para açıklaması

İngiltere'de yeni düzenlemeler uygulanacak ve kripto paralar konusunda gereken önlemler alınacak.

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, Finansal Hizmetler Otoritesi ve Kraliyet Merkez Bankası, kripto paraların kısa süre içerisinde gerekli yasalar ile güncellenecek olduğu ve vergilendirme konusunda gerekli olan tedbirlerin alınacak olduğu raporda paylaşıldı. Yatırımcıların güvenliğinin en üst düzeyde olması adına gerekli yasal önlemlerin alınacak olduğu belirtilen rapora göre, eğer ki yatırımcılar kripto paralar konusunda mağduriyet yaşamak istemiyorlar ise yasal raporları ve bilgileri takip etmeleri önerildi.

Rapora göre Merkez Bankası tarafından alınacak önlemler sonucunda gelecek 2019 yılında ICO’lar yasal hale gelebilecek düzeyde güncellenecek ve bu konuda kripto para sahiplerinin ülkede daha özgür, daha güvenilir şekilde kripto para sahibi olabilmesi elde edilecek.

Kraliyet kripto paralar konusunda bilgi sahibi

İngiltere’nin ve dünya ekonomisinin yönetiminde en etkili olan Kraliyet ailesinin kripto paralar ve ICO’lar konusunda bilgi sahibi olduğu bilinmekte. Durum bu olunca, Kraliyet ailesinin 312 milyar doları aşkın değeri dolayısı ile İngiltere’nin yönetiminde kripto paralar konusunda bile söz sahibi olması çok doğal karşılanmakta. İngiliz halkının beklentisinin ise kripto paraların düzenlenmesi ve gerekli önlemlerin alınmasından yana.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı