Ana SayfaBorsaInsider Trading Suçlamasıyla Yargılanan Coinbase Çalışanı Savunma Yaptı! İşte Detaylar

Insider Trading Suçlamasıyla Yargılanan Coinbase Çalışanı Savunma Yaptı! İşte Detaylar

Takip et

Reuters’in Çarşamba günkü haberine göre, eski Coinbase ürün müdürü Ishan Wahi, içeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili federal suçlamaları kabul etmedi.

Coinbase Çalışanı Ishan Wahi, Coinbase İçerisindeki Listeleme Bilgilerini Kardeşi ile Paylaştığı İddiasıyla Suçlanıyor

Ishan Wahi, Coinbase’in bundan sonra hangi kripto varlıklarını listeleyeceğine dair bilgileri, gerçek listeleme öncesinde kardeşi Nikhil Wahi ve Sameer Ramani ile paylaşmakla suçlanıyor. SEC, aynı içeriden öğrenenlerin ticareti iddialarına bağlı olarak üç kişiye karşı da suçlamalarda bulundu.

ABD Adalet Bakanlığı’na göre Ishan Wahi’nin şirkette en az 14 farklı listeleme hakkında bilgi paylaştığı ve sanıkların bu yolla 1.5 milyon dolara kadar para kazandığı iddia edilirken, SEC bu rakamı 1.1 milyon dolar olarak açıkladı.

İlgili Haber
Altcoinler SEC Tehdidi Altında, Coinbase'e Altcoin Soruşturması!

Bu dava, Adalet Bakanlığı’nın takip ettiği kripto ile ilgili ikinci içeriden ticareti davası oldu.

Dava ayrıca, SEC’in dokuz altcoini, bunları listeledikleri için ihraççıları ya da kripto para borsasını suçlamasa da, işlemlerde menkul kıymet olarak adlandırması nedeniyle de dikkat çekti.

Bilindiği üzere SEC, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paraların menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte SEC, yine menkul kıymet olarak nitelediği XRP tokenlerini ihraç ettiği için kripto varlık şirketi Ripple’a da dava açmıştı ve bu dava oldukça uzun bir süredir devam ediyor.

SEC, Coinbase çalışanlarına yönelttiği suçlamada AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX, KROM altcoinlerinin menkul kıymet olduğunu söylemişti. AMP altcoini bu olayın ardından Binance.US tarafından delist edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları