BitcoinHaberler

İnternetin Başarısız Olacağını Söyleyen Ekonomistten Bitcoin Yorumu!

Daha önce yanılan ekonomist, BTC hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Kripto para sektörünün gidişatı özellikle 2020 yılında net bir görüntü kazansa da yıllar önce bunu eleştiren kişilerin ve sözde ekonomistlerin sayısı hiç olmadığı kadar fazlaydı.

Bitcoin ve kripto paralar şimdilerde çok fazla kurumun ve uzmanın onayını almaya başlasa da hala bazı kişilerin bunları eleştirmeye devam ettiği görülüyor. Bir ekonomist ise özellikle internet hakkında yaptığı açıklamaları ile dikkat çekiyor ve Bitcoin’i eleştirmesi kimseyi şaşırtmamış olabilir.

Krugman: Bitcoin’i Sadece Vergi Kaçakçıları Kullanıyor

2008 Nobel Ekonomi ödülü sahibi Paul Krguman, lider kripto para biriminin ve diğerlerinin tamamen vergi kaçakçılığı ile yasa dışı işlemler için kullanıldığını düşünüyor.

Ünlü isim, Bloomberg’in son dönemde çok konuşulan altyapı yasası hakkında kaleme aldığı bir haber sonrasında bu yorumlarda bulundu. İlgili yasada gelir sağlanması için kripto para yatırımcılarından da vergi alınması hedefleniyor.

Söz konusu vergilendirmenin ağdaki onaylayıcıla ve madencilere yönelik olacak olması ise kesinlikle kripto para  yatırımcıları için risk teşkil ediyordu. IRS’in kanunlarına göre vergi veren herkesin kimliğini açıklaması lazım ve bu şeffaflığa büyük bir darbe indirebilirdi.

Krugman, 2000’li yıllarda yaptığı açıklamasında ise internetin 2005 yılına kadar “öleceğini” vurgulamış ve hiçbir işe yaramayacağını ifade etmişti. Şimdi ünlü ismin kripto paraların da öleceğini belirtmesi aslında  bir hayli olumlu.

Krugman, internetin etkisini küçümseyip o dönemin şartları ile bunun nasıl büyüyeceğini anlayamamıştı. Şimdi benzer bir durum BTC için de söz konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Emre

Bu adam harbi mal ya. Nobel ödülü vermişler birde bu danagalağa.

Anonim

SK…….kık…….

ahmet

Arkadas, nerede bir salak varsa nobel odulunu almis.


Başa dön tuşu