BitcoinHaberlerKripto Para

Interpol Yasa Dışı Kripto İşlemlerini Takibe Alıyor!

Interpol Dark Web'deki yasa dışı kripto para işlemlerinin takibi için Güney Kore merkezli startup S2W şirketi ile anlaştı.

Dark Web (Deep Web) adıyla tanınan ve İnternet üzerinden özel kodlar ve yapılandırmalar sayesinde kullanıcılara erişim imkanı sunan İnternet’in görünmez yüzü, artık Interpol’ün sıkı gözetimi altında olacak. Söz konusu platformda gerçekleşen birçok suç bulunuyor. Bu suçlar arasında insan ve silah kaçakçılığından uyuşturucu ticaretine, kiralık katillerden yasa dışı içerik üreticiliğine kadar çok sayıda suç eylemi bulunuyor.

İnternet’in karanlık yüzü olan söz konusu platformda Bitcoin ile gerçekleşen yasa dışı işlemlerin takibi için Güney Kore merkezli startup S2W şirketi ile ortaklığa giden Interpol, şirketle 1 yıllık anlaşma imzaladı. Anlaşma uyarınca Güney Kore merkezli startup şirketi, Dark Web’deki tüm kripto para faaliyetlerini takip edip izleyecek ve oluşturduğu raporları düzenli olarak Interpol’e sunacak.

S2W, kullandığı özel yazılımlar sayesinde Dark Web’de aktif olan ve suç eylemlerine karışan kullanıcıların kimliğini deşifre edecek. Ancak şu da var ki zaten ulaşılması zor olan Dark Web bilgilerine bir de merkeziyetsiz temelde çalışan kripto paralarla yapılan işlemler eklendiğinde söz konusu takip ve raporlama süreci çok da kolay gerçekleşmeyecek. Bununla birlikte S2W’nun CEO’su Suh Sangduk’a göre şirketin kullandığı son model cihazlar bu durumu kolaylaştıracak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu