Haberler

İran, Bitcoin kullanması ile şaşırtıyor

İran’da yaptırımların devreye girmesinin ardından kripto para kullanımının hala az olması ülkenin kripto paralar ile ilgili planlarının alt üst olmuş olabilecek olduğunu akıllara getiriyor. Yasal olarak kripto paralar ile ilgili olarak aldığı uyarılar ve Washington’dan yapılan ambargo açıklamaları sonrasında tüm dünyadaki kripto para borsalarının İran ile ilgili önlemler alması da bu durumun üzerinde etkili olabilecek olduğuna dair inancı bir kez daha yineliyor. Yatırımcıların kripto para sahibi olmaması konusunda sürekli olarak uyarıda bulunan İran, kripto paraların sadece devlet tarafından kullanılabilecek olduğunu belirtirken, ülke vatandaşları ise kripto para sahibi olmaya devam ediyorlar.

Kripto para konusunda bir plan üzerinde çalışıyor iddiası

İran’ın Rusya’nın kendisine karşı attığı bir takım adımlar sonrasında kripto paralar hakkında bir alım ve satım merkezi haline getirebilecek olduğu ve sadece ABD düşmanı olan ülkeler ile çalışabilecek olduğu iddiaları var. Bu ülkeler arasında Venezuela yönetimi bulunurken, İran ve Venezuela arasında tüm ticaretin kripto paralar ile yapılmasına ise uzmanlar, gerek olmadığını zaten her iki ülkeninde yaptırımların altında ezildiğinden fiziki paralar ile bunu yapabilecek olduklarını belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu