Kripto Para

İran Kendi Kripto Parasını 7 Gün İçerisinde Tanıtacak! – İddia

İran'ın 7 gün içerisinde kendisine ait devlet destekli dijital kripto parasını tanıtacağı iddia edildi.

Yabancı basın kuruluşu tarafından ortaya atılan İran’ın kendi dijital kripto para birimini tanıtacağı iddiası gündeme geldi. ABD’nin yaptırımları nedeniyle kripto paralara ilgi gösteren ve bir süre önce ilk yaptırımlar uygulanmaya başladığında ABD’nin yaptırımlarının ülkeyi ekonomik olarak etkilemeyecek olduğu düşüncesini yaymaya ve ABD’den korkmadıkları algısı oluşturmaya çalışan İran, görünen o ki kripto para birimlerine yönelik olarak yaptığı çalışmalar ülkeyi kurtarmadı ve ülkeyi kurtaramayan kripto para projeleri henüz yakın zamanda farklı olarak hayata geçirilecek.

İran, bir süre önce Rusya ile yaptığı ortak açıklamalarında, ABD’nin yaptırımlarına karşı 2 ortak ülke olarak kripto para bankası kurarak, bu banka üzerinden ticaret yapacak olduklarını ve ticaretlerini yaparken diğer farklı ülkelerle de kripto para bankası aracılığı ile İran’a yönelik yaptırımlardan etkilenmelerinin önlenecek olduğu açıklanmıştı. ABD’nin uyarısı sonrasında İran ile ticaret kesilirken, Avrupa ülkeleri, Türkiye ve dünyanın her bölgesinden onlarca ülke İran ile yaptıkları ticarete istese de, istemese de son vermek zorunda veya ABD’nin izin verdiği ölçüde ticareti düşürmeye başlama kararı almıştı.

İran kendi kripto parasını tanıtacak

ABD’nin yaptırım kararlarına karşılık olarak İran bu hafta içerisinde kendi kripto para birimini tanıtacak ve bu kripto para birimi ülkenin geleceğinde büyük rol oynayabilecek olduğu iddia ediliyor. İran, kendi üretecek olduğu ve değerini kendi belirleyecek olduğu kripto para biriminin yaptırımları kaldırmak için tüm yetkileri kendisinde bulabilecek olduğunu ve kripto para birimi sayesinde bölge ülkelerinin kendi kripto parasını kullanarak ABD ve AB’nin uyguladığı yaptırımları çözmek konusunda çalışıyor.

AB ise İran’a uygulanan yaptırımlara mecbur olarak uymak zorunda olan şirketlere destek vereceğini bir süre önce iddia etse de İran ile çalışan şirketlere destek vermek yerine şirketlerin yasalar uyarınca ve yaptırımlara uyması gerektiğini açıklamıştı. İran’ın kendi kripto parasını bu hafta tanıtıp tanıtmayacak olduğu ve farklı borsalarda listelenemeyecek olan kripto paranın ne kadar ilgi göreceği meçhul.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu