Kripto HaberleriHaberlerİran kripto paralar ile yaptırımları delemeyecek olduğunu biliyor

İran kripto paralar ile yaptırımları delemeyecek olduğunu biliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İran ile ilgili son birkaç aylık süreçte sürekli ABD tarafından yeni yaptırımlar uygulanacak olduğu ve ülkede ciddi bir kriz ve kaos yaratılmasının kesin hale getirilecek olduğunu duymayan yok. ABD’nin İran’a uygulamaya koyduğu ve daha büyük yaptırımların Kasım 2018’de uygulanacak olduğunu açıkladığı son kararları ile birlikte İran ise kendisinin bu tür yaptırımlar dolayısı ile ticaret yapmasının engellenmemesi için kripto paralar ile ticarete devam etmeyi deneyecek olduklarını ve kripto paraları kullanarak Rusya ile ortak bir ticaret yapabilecek olduğunu açıklamıştı.

ABD’nin uyguladığı ve uygulamaya koyacak olduğu onlarca maddelik ağır yaptırımlar sonrasında dolar alımı yasaklanan İran’ın bu durum dolayısı ile dolar alamayacak olması ve dolar kullanamayacak olması zaten başlı başına petrol ve yeraltı kaynaklarının satışını yapamayacak olduğu anlamına geliyor.

Rusya’nın önerisi ile hareket etti

İran’in şimdilerde ise gelecek birkaç ay içerisinde uygulanacak olan yaptırımlara karşı hazırlandığı ve Rusya’nın kendilerine önerdiği kripto paraları deneme önerisine uyarak kripto para depolamaya başladığı iddia edildi. İran yönetimi sık sık ABD’yi tehdit ederek yaptırımları aşacaklarını iddia ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları