Kripto Para Madenciliği

İran Enerji Bakanlığı: Yasadışı Madencilik Yapanları Bildirene Ödül Verilecek!

İran Enerji Bakanlığı ülkede kripto para madenciliği lisansı almadan madencilik yapanların 'ağır' cezalar alacaklarını açıkladı.

İran Enerji Bakanlığı’nın sözcüsü Mostafa Rajabi, Enerji Bakanlığı adına yaptığı açıklamada İran hükümetinden yetkililerin ülkede kripto para birimi madenciliği için gereken şartları ve sınırları belirlediğini, bu konuda ülkede enerji tarifelerinin belli olduğunu ifade ederek yasadışı madencilere ‘ağır’ cezalar uygulanacak olduğunu açıkladı. Lisansı olmadan (madencilik tarifesi kullanmayan madencileri kastediyor) madencilik yapan İranlıları bildiren İran vatandaşlarının ödüllendirileceğini açıklayan Rajabi, bu sayede ülkede kaçak enerji kullanım oranlarını düşürecek olduklarını, altyapı konusunda yaşanabilecek olası problemleri engelleyebilecek olduklarını açıkladı.

Yerel İran medyasının haberlerine göre ise ülkede bazı hayvancılık fabrikalarında kripto para madenciliği yapılıyordu ve polis ekipleri buralara baskın düzenlediğinde madencilik cihazlarını terk edilmiş olarak bulmuştu. Bu tür vakaların daha çok yaşanabilecek olduğunu ve buna karşı ise bu son ödül programının etkili olacağını düşünen İran Enerji Bakanlığı’nın sözcüsü Mostafa Rajabi ve bakanlık gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı.

İhbarların nasıl ödüllendirileceği ve ihbarcıların isimlerinin gizli tutulup tutulamayacak olduğu hakkında ise soru işaretleri her zamanki gibi yanıtsız olarak kaldı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı