Kripto HaberleriHaberlerİran rejimi kripto paralardan umduğunu bulamadı

İran rejimi kripto paralardan umduğunu bulamadı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İran rejimi uzunca süredir kripto paralardan istediğini bulmak ve daha fazla kazanmak, ülke ekonomisini Washington’ın güçlü yaptırımlarından kurtarabilecek olduğunu sanarak hareket etmişti. Bu adımlarının sonrasında ABD yönetimi Kasım ayını işaret etmiş ve Kasım ayında İran’ın tüm dünya ile iletişimini kesecek yaptırımların devreye alınarak petrol satışını ve diğer ürünlerin satışını engelleyecek azap verici yaptırımları devreye sokacak olduklarını yasalar ile kararlaştırmıştı.

İran rejimi ise bugün bu noktada adım atamaz konumda olarak eli kolu bağlı neler olacak olduğunu bekliyor, Rusya yönetiminin ABD tarafından uygulanacak petrol yaptırımlarından dolayı memnun ve mutlu olup İran’ın yanında durmadığının farkında olduklarını düşünüyor.

Rusya’ya kripto paralar konusunda güvenmemeye başladı

Son 1 aydır Rusya ve Çin ile ortak çalışmaların ABD yönetimine karşı gelecek kadar güçlü olmadığını ve Rusya’nın İran’a kısmi destek vermesinin nedeninin kendi petrol satışlarını arttırmak için olduğunun farkında olduğunu açıklayan İran rejiminin kripto paralar konusunda da Rusya’ya güvenmeyerek yeni adımlar atmaya başlaması ve kripto para söylemlerine neredeyse son vermesinin bu konuda önemli bir adım olduğu değerlendiriliyor.

Washington yönetimi ise İran rejiminin kripto para kullansın veya kullanmasın asla yaptırımları aşamayacak olduğunu, aşsa dahi hemen daha büyük oranlarda yol kesici yöntemler uygulayacak olduğunu ifade ediyor.

  • İran’a uygulanacak olan ABD yaptırımlarına tüm ülkeler istese de istemese de uymak zorunda kalıyor. AB’nin İran’a destek mesajlarının da yeterli olmadığı ve gösteriş olduğu değerlendiriliyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları