fbpx
HaberlerKripto Para

İran ve Rusya arasındaki ‘kripto para’ birliği kapanabilir

Rusya ve İran son 1 yıldır Amerikan Başkanı Donald J. Trump’ın uyguladığı yaptırımlara karşı ”kripto paralar” ile ticaret yapacak olduklarını ve bazı alanlarda yaptırımları bu sayede delebilecek olduklarını, hatta kripto paralar ile ilgili 2 ülke ortak merkez bankası tarzı bir banka kurabilecek olduklarını dahi daha önce açıklamıştı. Kasım ayında petrol yaptırımlarının devreye gireceği İran’dan ise Rusya’yı ve ABD’yi şoke eden açıklama yapılması Rusya ve İran arasında büyük bir krizi tetikleyebilecek olduğunu ve Rusya’nın kötü yönünün İran tarafından kısa sürede fark edildiğini gösterdi.

İran Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin Kazımpur Erdebili, “Bir taraftan Rusya ve Suudi Arabistan dünya petrol pazarını dengeleme bahanesiyle İran’ın payını kapma peşindeyken diğer taraftan bazı OPEC üyeleri ABD ile el ele vererek örgütün kurucu üyelerine darbe vurma çabası içinde.” dedi. Bu ifadeler Rusya’nın İran’ın petrol gücünü almaya çalışması suçlaması ile karşı karşıya kalmasına sebep olurken, Rus tarafı ile İran tarafının kripto paralar üzerinden anlaşmalarının son bulabilecek olduğunu akıllara getirdi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box