binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİran ve Rusya arasındaki 'kripto para' birliği kapanabilir

İran ve Rusya arasındaki ‘kripto para’ birliği kapanabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rusya ve İran son 1 yıldır Amerikan Başkanı Donald J. Trump’ın uyguladığı yaptırımlara karşı ”kripto paralar” ile ticaret yapacak olduklarını ve bazı alanlarda yaptırımları bu sayede delebilecek olduklarını, hatta kripto paralar ile ilgili 2 ülke ortak merkez bankası tarzı bir banka kurabilecek olduklarını dahi daha önce açıklamıştı. Kasım ayında petrol yaptırımlarının devreye gireceği İran’dan ise Rusya’yı ve ABD’yi şoke eden açıklama yapılması Rusya ve İran arasında büyük bir krizi tetikleyebilecek olduğunu ve Rusya’nın kötü yönünün İran tarafından kısa sürede fark edildiğini gösterdi.

İran Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin Kazımpur Erdebili, “Bir taraftan Rusya ve Suudi Arabistan dünya petrol pazarını dengeleme bahanesiyle İran’ın payını kapma peşindeyken diğer taraftan bazı OPEC üyeleri ABD ile el ele vererek örgütün kurucu üyelerine darbe vurma çabası içinde.” dedi. Bu ifadeler Rusya’nın İran’ın petrol gücünü almaya çalışması suçlaması ile karşı karşıya kalmasına sebep olurken, Rus tarafı ile İran tarafının kripto paralar üzerinden anlaşmalarının son bulabilecek olduğunu akıllara getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail