fbpx
Kripto Para

İran’da bankacılık çöktü, sıra kripto paralarda mı?

İran kripto paralar ile ilgili olarak atacak olduğu adımlar ile ilgili ülke genelinde bazı uyarılar ve açıklamalar yapmayı sürdürse de Rusya faktörü ve diğer etkenler dolayısı ile vatandaşlarına yeterince iyi bir ortam sunamıyor. ABD’nin yaptırımları dolayısı ile bankacılık sisteminin çalışmaması ve bankaların neredeyse kapalı durması sonucunda birçok şirketin ülkeyi terk etmeye başlaması, ülke vatandaşlarının ise bankalar yerine kripto paralara yönelmesi bölgesel olarak bir ülkenin daha battığını neredeyse doğrulayan detaylar.

İran ise ABD’nin yaptırımlarına karşı yaptığı tüm açıklamalar ve karşı hamleler ile bu durumu engellemeye çalışsa da kripto paralar konusunda yakın zamanda uygulanacak olan yaptırımların sorunları çözemeyecek olduğunun daha iyi farkına varması ve ülke genelinde büyük oranlarda kayıplar yaşamamak için kripto paraları tamamen devreden çıkarabilecek olduğuna yönelik iddialar bulunuyor

Bitcoin kullanımını engellemek istiyor

İran daha çok kripto paraların engellenmesi yönünde adımlar atması ve bu adımlar sayesinde ülke genelinde Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraların kara para aklama ve para aklama işlemlerinin önüne geçmek, fonlamaları durdurmak için bu yönde adımlar atabilecek olduğunun sinyallerini veriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box