Kripto HaberleriHaberlerİspanya Merkez Bankası Başkanı'ndan Kripto Para Çağrısı!

İspanya Merkez Bankası Başkanı’ndan Kripto Para Çağrısı!

Takip et

Günden günde artan popülaritesi ile birlikte kullanım alanı da genişleyen kripto paralar ülkelerin sıcak gündemi olmaya devam ediyor.

Bir kaç gün önce 2. Finans Gözlemevi’nde konuşma yapan İspanya Merkez Bankası başkanı Pablo Hernández de Cos’un da gündeminde kripto paralar vardı.

Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Gerekiyor!

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin ülkeler için tehlike içerdiğini söyleyen Hernández, İspanya hükümeti yetkililerini kripto para piyasasının düzenlemesi ve denetlenmesi konusunda yoğunlaşmaya çağırdı.

“Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların, Tether (USDT) benzeri stablecoin’lerin ve DeFi sektörünün yol açabileceği tehlikeleri engellemek adına için harekete geçmek şart.”

Merkez bankası başkanı Hernández, kripto para endüstrisi konusunda ulusal ve uluslararası düzeylerde ve ayrıca kurumlar arasında daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini savundu.

Hernández, kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesinin eninde sonunda ülkelerin ekonomisi üzerinde etkisinin olacağını düşündüğünün altını da çizdi.

İspanya merkez bankası başkanı kripto paraların risklerinin yanı sıra avantajlarının da olduğunu söyledi. Hernández, kripto paraların ödeme sistemlerini geliştirmesi ve alternetif olması açısından yararlı olabileceğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere İspanya piyasa düzenleyicisi Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV) Ocak ayında ünlü isimlerin ya da sponsorlarının yaptıkları kripto para reklamları ile ilgili kısıtlamalar getirdiğini duyurmuştu.

İlgili Haber
AB'de Bir İlk! İspanya'dan Kripto Para Reklamı Yapan Ünlülere Kısıtlama Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları